Świetlica Szkolna


Szkoła Podstawowa Nr 9 w Białej Podlaskiej


Aktualności 2022/23

Aktualności 2021/22

Jestem architektem

W ramach realizacji programu autorskiego „Poznajemy zawody czyli zawodowy zawrót głowy” dzieci ze świetlicy szkolnej poznały zawód: architekt. Obejrzały prezentację, dowiedziały się, na czym polega praca w tym zawodzie, jaką szkołę należy ukończyć. Dzieci miały okazję sprawdzenia się w roli architekta, projektowały domy, ich elewację. Swoje prace zaprezentowały na wystawie pt. „Jestem architektem.” Program realizują panie Dorota Artemiuk i Violetta Kołodziejczuk.


Zajęcia w Bibliotece Miejskiej

Z okazji Święta Bibliotekarza dnia 11 maja 2022r. dzieci ze świetlicy szkolnej gościły w Bibliotece Miejskiej. Święto Bibliotekarza zostało ustanowione w 1985 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Szkolnych i jest obchodzone 8 MAJA. W bibliotece dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy – wiemy, na czym polega praca bibliotekarza, co trzeba zrobić, aby korzystać z biblioteki, jak zdobyć kartę, jakie są zasady wypożyczania książek oraz w jaki sposób książki trafiają do biblioteki. Dzieci dowiedziały się, że biblioteka jest czynna cały rok i mogą z niej korzystać dzieci i dorośli. W bibliotece jest wolny dostęp do półek, co ułatwia czytelnikom wybieranie książek. Ale to nie koniec– każde dziecko otrzymało w prezencie książkę, którą mogły samodzielnie obłożyć. W czasie spotkania dzieci wykonały również przepiękne zakładki. To było bardzo interesujące spotkanie.
Dziękujemy Paniom z Biblioteki Miejskiej za zaproszenie.
Wyjście zorganizowała pani Dorota Artemiuk.

BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

W ramach cyklu zajęć „Bezpieczne ferie zimowe” zorganizowanych przez nauczycieli świetlicy szkolnej gościliśmy policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej z Wydziału Prewencji.
Policjanci przypomnieli o zasadach bezpiecznego spędzania ferii zimowych. 
Dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach.
BUDOWLE Z KLOCKÓW

Drewniane klocki cieszą sie ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci. Codziennie buduja ciekawe konstrukcje przestrzenne, a ich pomysłowość nie zna granic.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzieci ze świetlicy szkolnej pamietały o Dniu Babci i Dziadka.
Z tej okazji wykonane zostay laurki z życzeniami. Wystawę można było oglądać w holu przy świetlicy.

NASZE ULUBIONE KSIĄŻKI


Dzieci ze świetlicy szkolnej chętnie czytają i polecają do przeczytania:
"Mania dziewczyna inna niz wszystkie" - poleca Maja,
"Kubus Puchatek" - poleca Amelka,
 Dorian czyta komiksy,
"Tajemnica złota"- poleca Mateusz,
"Tajemnica cyrku" -uluibiona książka Fabiana,
"Tajemnica hotelu" - poleca Marysia,
"Pozłacana rybka"- poleca Kornelia,
"dziennik cwaniaczka" - poleca Nikodem.ŚWIĄTECZNE SPOTKANIE W MIEJSKIEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ


Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w warsztatach świątecznych w Filii nr 3. Rozmawiały o tradycjach świątecznych i o św. Mikołaju, poznały ofertę ciekawych książek o tematyce bożonarodzeniowej. Wykonały ekologiczne zawieszki na choinkę, jednak najwięcej radości przyniosło własnoręczne ozdabianie świeczników. Cudowna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia udzieliła się wszystkim. Dziękujemy. 
PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA - RATOWNIK MEDYCZNY

W ramach realizacji programu z zakresu preorientacji zawodowej "Poznajemy zawody czyli zawodowy zawrót głowy" w naszej szkole zostały zorganizowane zajęcia z praktycznego udzielania pierwszej pomocy. Studenci PSW ze Studenckiego Koła Naukowego "eRka" prezentowali uczniom jak należy zachowywać się podczas omdlenia, utraty przytomności, zatrzymania krążenia, zadławienia i zatrucia. Uczniowie uczyli się w jaki sposób należy ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej, opatrzyć rany oraz wykonać resuscytację krążeniowo oddechową. Zajęcia wzbogacone były o prezentację na temat "Jak zostać ratownikiem medycznym? Przydatne cechy charakteru." Ważne jest aby każdy z nas potrafił pomóc sobie i innym osobom w razie wystąpienia zburzeń w funkcjonowaniu organizmu.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI 


Dzień Życzliwości i Pozdrowień to doskonała okazja, by zastanowić się nad naszymi relacjami z ludźmi. Uśmiech, serdeczność, uprzejmość - przecież to tak niewiele, a ile może zmienić w naszym życiu. To gesty małe za to wiele znaczące. Dzieci przygotowały ordery życzliwości, loterię życzliwych zadań, serca z miłymi słowami. 
Nie zabrakło tez wspólnych zdjęć w fotobudce.


JESIENNE KOMPOZYCJE Z LIŚCI

W październiku rozwijamy wrażliwość na piękno jesiennego krajobrazu. Zwracaliśmy uwagę na zmiany zachodzące w przyrodzie, dlatego też zajęcia plastyczne związane były z tą porą roku. Dzieci wykonywały jesienne kompozycje z liści, które zebrały podczas spaceru uliczkami osiedla. 


DBAMY O SWOJE ZDROWIE

W ramach programu wychowawczo- profilaktycznego "Spójrz inaczej" w naszej świetlicy odbyły się zajęcia na temat "Gdyby moje ciało mogło mówić". Dzieci dowiedziały się w jaki sposób dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. Zrozumiały, że ich ciała składają się z wielu części, które współpracują ze sobą, gdy są zdrowe. 


MY W ŚWIETLICY

W świetlicy spędzamy czas miło i bezpiecznie. Odrabiamy pracę domową, gramy w gry planszowe, konstruujemy budowle z klocków, wykonujemy piękne prace plastyczne. 

Tutaj rozwijamy swoje pasje i zainteresowania. 

BEZPIECZNI NA DRODZE

W ramach zajęć na temat "Bezpieczni na drodze" wyszliśmy na spacer na pobliskie skrzyżowanie. Przypomnieliśmy zasady przechodzenia przez jezdnię, poznaliśmy zasady zachowania się na drodze jako jej uczestnicy oraz omówiliśmy podstawowe znaki drogowe. 

Aktualności 2020/21


DZIECIOM I RODZICOM 
ŻYCZYMY SŁONECZNYCH
I RADOSNYCH WAKACJI 
ORAZ BEZPIECZNEGO POWROTU 
DO SZKOŁY WE WRZEŚNIU
BEZPIECZNI W CZASIE WAKACJI

Wkrótce wakacje. Na zajęciach omówiliśmy zagrożenia, jakie mogą nas spotkać w czasie wypoczynku letniego i jak się ich wystrzegać. Przypomnieliśmy numery alarmowe oraz wykonaliśmy plakaty "Bezpieczne wakacje".
ZAJĘCIA NA ŚWIEŻYM POWIETRZU
POZNAJEMY ZAWÓD KUCHARZA

W ramach realizacji programu "Poznajemy zawody czyli zawodowy zawrót głowy" uczyliśmy się nakrywać do stołu oraz poznaliśmy różne techniki składania serwetek. 
LUBIMY SPĘDZAĆ CZAS RAZEM
17 LUTEGO - DZIEŃ KOTA


W tym dniu mówiliśmy o znaczeniu kotów w życiu człowieka a przede wszystkim o niesieniu pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które kiedyś miały dom, ale go utraciły.
ZAJĘCIA PLASTYCZNE W RAMACH REALIZACJI PROGRAMU "ŚWIAT WOKÓŁ NAS"
POZNAJEMY ZAWÓD KUCHARZA

W ramach realizacji programu świetlicowego "Poznajemy zawody czyli zawodowy zawrót głowy" rozmawialiśmy o zawodzie kucharza. Obejrzeliśmy prezentację pt. "Kucharz" przedstawiającą specyfikę tego zawodu, następnie ozdabialiśmy grafikę "Fartuch kuchenny" wykorzystując różne techniki. 


PAMIĘTAJMY O DOKARMIANIU PTAKÓW

Najważniejsza zasada: ptaki zaczynamy karmić dopiero, gdy na dworze przez kilka dni utrzymuje się minusowa temperatura (ok -5 st), albo wszystkie ptasie przysmaki pokryte są grubą śnieżną pierzyną. Wcześniejsze dokarmianie nie ma sensu, ponieważ ptaki mają mnóstwo pożywienia w zasięgu swojego dzióbka. 
Jeżeli zdecydujecie się dokarmiać ptaki, to musicie to robić aż do wiosny.
Czym karmić naszych ptasich przyjaciół?
Wszystkie małe ptaki: wróble, sikorki ... (śpiewające) jedzą mieszanki ziaren, słoninkę, czarny słonecznik, siemię, rozłupane orzechy włoskie, przekrojone na pół jabłko będzie idealne do dziobania dla modraszki, sójki i innych.
Gołębie ucieszą się z ziaren kukurydzy, łuskanego słonecznika, zbóż, płatków owsianych, kaszy jęczmiennej lub drobnego grochu.
Łabędzie, kaczki, które spotykamy nad rzeką, jeziorem, stawem karmimy: zbożem, ziarnami kukurydzy, płatkami owsianymi, startymi warzywami, najlepiej surowymi.

Pamiętajmy, że ptaki to nie ŚMIETNIK. Nie podawajmy spleśniałego, zepsutego jedzenia.  • ZAJĘCIA PLASTYCZNE

W ramach realizacji programu plastycznego "Świat wokół nas" dzieci wyklejały kolorową bibułą jesienne liście.


ZAJĘCIA PLSTYCZNE

W ramach realizacji programu plastycznego "Świat wokół nas" dzieci pod kierunkiem p. Beaty Drwięgi 
i p. Jacka Centkowskiego wykonały - "Słoik z jarzębinowym dżemem".


PODZIĘKOWANIE ZA ZBIÓRKĘ DARÓW
DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄTZE SCHRONISKA "AZYL" W BIAŁEJ PODLASKIEJ

PIĘKNIE DZIEKUJEMY DZIECIOM, RODZICOM,WYCHOWAWCOM NASZEJ SZKOŁY
ZA WIELKIE SERCE I WŁĄCZENIE SIĘ W ZBIÓRKĘ DARÓW DLA BEZDOMNYCH ZWIERZĄT ZE SCHRONISKA "AZYL".
CIESZYMY SIĘ, ŻE LOS PORZUCONYCH ZWIERZĄT NIE JEST WAM OBOJĘTNY. 

Organizatorzy: Violetta Kołodziejczuk i Marlena Onisiewicz


W ŚWIETLICY SIĘ NIE NUDZIMY

Konstruujemy budowle z klocków, wyklejamy, rysujemy, czytamy ciekawe książki, bawimy się na świeżym powietrzu. 

Aktualności 2019/20ROBOTY I KOMPUTERY

Ruszajcie we wspaniałą podróż do świata technologii.kliknij w linki:


kliknij w link:4 MAJA DZIEŃ STRAŻAKA

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. 


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TAŃCA


29 kwietnia obchodzimy 
Międzynarodowy Dzień Tańca. 
Taniec podobnie jak czytanie, odpręża, redukuje stres, wzbudza pozytywne emocje.


PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Maj jest miesiącem szczególnym dla naszej Ojczyzny. 
W pierwszych trzech dniach miesiąca obchodzone są bowiem w Polsce święta upamiętniające najważniejsze wydarzenia i symbole, które zapisały się w historii polskiej państwowości: Święto Pracy, Dzień Flagi, Konstytucja 3- go Maja. 


23 KWIETNIA -ŚWIATOWY DZIEŃ KSIĄŻKI

Książka to przyjemność, przygoda, źródło wiedzy a czasem - ucieczka od rzeczywistości. 
Czasem - prawdziwa podróż po krainie fantazji. Książki są fajne:)

kliknij w linki:Nie zapominajcie- Kochamy książki!!!
Powodzenia:)

NIGDY NIE JEST SIĘ ZA MŁODYM, 
BY POMAGAĆ PRZYRODZIE


Dzisiaj 22 kwietnia świętujemy DZIEŃ ZIEMI. Chcemy zachęcić Was do rozpoczęcia drobnych działań na rzecz przyrody.

kliknij w linki:
22 KWIETNIA - DZIEŃ ZIEMI

To święto ma przypominać o tym, jak wiele Ziemi zawdzięczamy. 
Każdy może dla niej coś zrobić, chociażby segregować śmieci, sadzić drzewa,oszczędzać wodę.

ZDROWE ODŻYWIANIE


kliknij w link:


Te Święta Wielkanocne będą inne niż zwykle. 
Nie zapominajcie jednak o najbliższych, wyślijcie im SMS-a z życzeniami, 
wirtualną kartkę świąteczną......Z OKAZJI WIELKIEJ NOCY
SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA POGODNYCH, ZDROWYCH 
I PEŁNYCH MIŁOŚCI ŚWIĄT...
WIELKANOCNE GRY I ZAGADKI ŚWIĄTECZNE


Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

kliknij w linki:


WIELKANOCNE ZABAWY

kliknij w link:

Propozycje wielkanocnych kreatywnych zabaw 

ZAPRASZAMY NA WIELKANOCNE ZABAWY

W tym tygodniu tematyka wielkanocna, a więc:

kliknij w linki:ŚPIEWAMY, SKACZEMY, TAŃCZYMY, 
ĆWICZYMY UMYSŁ.

Skorzystajcie z materiałów interaktywnych:
kliknij w linki:
Dobrej zabawy:))

RELAKS DLA MŁODSZYCH I STARSZYCH


kliknij w link:


Miłej zabawy:)

Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT

Dzisiaj bardzo ważny temat - Ekologia.
Znajdziecie tutaj propozycje ciekawych zajęć na cały tydzień - piosenki, filmy, animacje, ekoporady, prace plastyczne a wszystko po to, aby uczyć się szacunku do przyrody i jej ochrony tu i teraz i w przyszłości.

kliknij w link:


TROCHĘ DO POCZYTANIA, OGLĄDANIA, ŚPIEWANIA 
      POMYSŁY NA NADCHODZĄCY TYDZIEŃkliknij w link:POZNALIŚMY ZAWODY- ŚLUSARZ I FLORYSTA


W ramach realizacji programu "Poznajemy zawody czyli zawodowy zawrót głowy" poznaliśmy zawody - ślusarz i florysta. U pana ślusarza oglądaliśmy, w jaki sposób dorabia się klucze i naprawia uszkodzone zamki. Zobaczyliśmy wiele urządzeń: pilniki, wiertarki, ostrzałki, szlifierki.
Mieliśmy też okazję zobaczyć na czym polega praca florystki. Pani w kwiaciarni pokazała nam najpiękniejsze kwiaty wiosenne w wazonach i doniczkach, opowiedziała o wielu kwiatach różnego gatunku oraz sposobach ich pielęgnacji. 
Obejrzeliśmy sztukę układania bukietów z żywych roślin.

DZIEŃ KOTA


17 luty to Światowy Dzień Kota – obchodów tak nietypowego święta nie mogło zabraknąć w szkolnej świetlicy. Poznaliśmy ciekawostki z życia miłych futrzaków, dowiedzieliśmy się również jak należy nimi opiekować, rozmawialiśmy o bezdomności i konieczności sterylizacji kotów. Przybliżyliśmy sobie również kilka postaci kotów występujących w bajkach i filmach. Na zajęciach plastycznych wykonaliśmy kolorowe postacie kotków.


ŚWIETLICOWE WALENTYNKI


Walentynki w świetlicy upłynęły pod patronem Świętego Walentego. Wykonaliśmy szereg prac plastycznych, których motywem przewodnim było oczywiście czerwone serce. 
Układaliśmy życzenia dla naszych bliskich i pisaliśmy je na własnoręcznie zrobionych kartkach walentynkowych. Zapoznaliśmy się z tradycją świętowania Walentynek i wesoło bawiliśmy się śpiewając i dając sobie dowody sympatii- lizaki w kształcie serca. 
Podobał się nam ten dzień
SPOTKANIE WALENTYNKOWE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Z okazji Walentynek, które obchodzimy 14 lutego spotkaliśmy się w Bibliotece Miejskiej na zajęciach czytelniczych. Mogliśmy obejrzeć wiele książek, opowiadających o miłości, sympatii, ciepłych uczuciach między ludźmi. 
Wysłuchaliśmy opowiadania "Walentynki" ze zbioru "Cztery pory baśni" Włodzimierza Dulemba. Zrobiliśmy też piękne walentynkowe zakładki do książek. 
Zajęcia odbyły się w ramach realizacji programu czytelniczego "Książki, książeczki" realizowanego w świetlicy przez p. V. Kołodziejczuk.
DNI BEZPIECZNEGO INTERNETU

W naszej świetlicy również wzięliśmy udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu. Pod kierunkiem pań Doroty Artemiuk i Violetty Kołodziejczuk wykonaliśmy plakaty na temat bezpieczeństwa w sieci. 
Aktywnie włączyliśmy się w zajęcia tematyczne. Dyskutowaliśmy o tym, jak można korzystać z zasobów sieci w sposób pozytywny oraz poznaliśmy wpływ długotrwałego korzystania z Internetu na zdrowie człowieka. Wysłuchaliśmy opowiadania "Żółty berecik" ze zbioru "Bezpieczna bajka" oraz obejrzeliśmy film edukacyjny na temat cyberprzemocy.ZAJĘCIA PSYCHOEDUKACYJNE W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W każdą środę w godzinach 8.00 - 8.45 p. Joanna Wójcik prowadzi zajęcia psychoedukacyjne z dziećmi uczęszczającymi do świetlicy szkolnej.
Celem zajęć jest:

1. Rozwój i pielęgnowanie kontaktów międzyludzkich, w tym koleżeństwa i przyjaźni.

2. Kształtowanie prawidłowego rozwoju emocjonalnego i społecznego.
3. Rozwijanie indywidualnych zainteresowań uczniów.
4. Kształtowanie tolerancji oraz nabywanie społecznie pożądanych zachowań.
5. Budowanie poczucia własnej wartości oraz szacunku dla innych.
6. Rozwijanie u uczniów pozytywnego myślenia, wiary we własne siły i możliwości.7. Kształtowanie umiejętności wyrażania własnych poglądów, słuchania innych, oceniania zaistniałej sytuacji i podejmowania właś
Z ANGIELSKIM ZA PAN BRAT


Nasze czwartkowe zajęcia w Bibliotece Miejskiej miały wyjątkowy, świąteczny charakter. Uczyliśmy się składać życzenia w języku angielskim, śpiewaliśmy bożonarodzeniowe piosenki, była też świąteczna zgaduj - zgadula. 
Na zakończenie zajęć otrzymaliśmy słodkie upominki.


ŚWIĄTECZNIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ


Na kolejnych zajęciach czytelniczych w ramach programu "Książki, książeczki" realizowanego przez panią
V. Kołodziejczuk pani bibliotekarka zapoznała nas z literaturą o tematyce bożonarodzeniowej. Wysłuchaliśmy fragmentów książki "Opowieści wigilijnej gwiazdki", podziwialiśmy pięknie ilustrowane świąteczne wydania. 
Mogliśmy też zrobić choinki i renifery ze szklanek. 
Pięknie wykonane przez nas prace plastyczne mogliśmy wziąć ze sobą. 
Na zakończenie zajęć złożyliśmy świąteczne życzenia.


ZAJĘCIA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Wkrótce Mikołajki. Na zajęciach w Bibliotece Miejskiej czekało na nas mnóstwo niespodzianek. 
Pani bibliotekarka przeczytała fragmenty książki " Opowieści o świętym Mikołaju", rozmawialiśmy też o wymarzonych prezentach. 
Na zajęciach plastycznych pisaliśmy list do św. Mikołaja, adresowaliśmy kopertę oraz wykonaliśmy postać Mikołaja z tekturowych talerzyków. 
Na zakończenie dostaliśmy słodkie upominki- czekoladowe mikołaje.ANDRZEJKI


29 listopada w naszej świetlicy odbywały się andrzejkowe wróżby. Dzieci poznały dawne zwyczaje związane
z Katarzynkami i Andrzejkami. Uczestniczyły w różnych wróżbach i zabawach, dzięki którym miały możliwość „poznać” swoją przyszłość. 
Wróżyły z butów, z kubeczków z rekwizytami, wybierały imiona z serc, ciągnęły losy „Co Cię spotka w przyszłości” i wiele innych." 
Wszyscy spędzili czas w miłej i radosnej atmosferze a wróżby i zabawy dostarczyły wiele emocji.


DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI


21 listopada obchodziliśmy w świetlicy Dzień Życzliwości. Rozmawialiśmy na temat "Co to znaczy być życzliwym?", a na zajęciach plastycznych pod kierunkiem p. V.Kołodziejczuk wykonywaliśmy plakaty "Bądźmy życzliwi". 
Ustaliliśmy, że postaramy się być życzliwymi dla innych każdego dnia.
JĘZYK ANGIELSKI W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W każdy czwartek pod opieką p. V. Kołodziejczuk wychodzimy do Biblioteki Miejskiej na zajęcia "Z angielskim za pan brat". 
Uczymy się rozmawiać w języku angielskim, gramy w różne gry dydaktyczne, uczymy się piosenek i zabaw przy muzyce. 
Chcemy płynnie posługiwać się językiem angielskim.
SPOTKANIA CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJW ramach programu czytelniczego "Książki, książeczki" realizowanego w świetlicy przez panią V.Kołodziejczuk uczestniczyliśmy w zajęciach na temat "Jesienne czytanie". 
Pani bibliotekarka zapoznała nas z nowościami wydawniczymi, przedstawiła nam literaturę na długie, jesienne wieczory. 
Z uwagą wysłuchaliśmy fragmentów książki "Siedmiu wspaniałych", opowiadaliśmy i ilustrowaliśmy najciekawsze wydarzenia. Mieliśmy też czas, aby pooglądać książki oraz wypożyczyć kilka do domu.
SPACER NIEPODLEGŁOŚCIOWY ULICAMI MIASTA 

101 rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności uczciliśmy udając się na spacer historyczny ulicami miasta. Odwiedziliśmy miejsce straceń na Placu Wolności, obejrzeliśmy wystawę "TAK POWSTAŁA NIEPODLEGŁA", prezentująca drogę, jaką na wszystkich płaszczyznach musiała przejść wyzwolona Ojczyzna. 
Na koniec oddaliśmy hołd pod pomnikiem Orła Niepodległości.W SKLEPIE WĘDKARSKIM


W ramach programu "Poznajemy zawody czyli zawodowy zawrót głowy" realizowanego przez panie D.Artemiuk i V.Kołodziejczuk odwiedziliśmy sklep wędkarki. 
Właściciel sklepu opowiedział nam o hobby, pasji wędkarza. Obejrzeliśmy sprzęt wędkarski oraz wszelkiego rodzaju akcesoria do wędkowania. Dowidzieliśmy się, że z roku na rok w Polsce wędkarzy jest coraz więcej. Powodem jest głównie coraz większa świadomość tego, jak wygląda wędkowanie i jakie niesie za sobą korzyści. Przyczyną są także zmieniające się i rozwijające techniki oraz technologie łowienia, stale ulepszane artykuły wędkarskie oraz większy dostęp do łowisk i akwenów wodnych. 
Na koniec spotkania dostaliśmy na pamiątkę kolorowanki z rybami oraz gumowe przynęty.


ODWIEDZILIŚMY GROBY NIEZNANEGO ŻOŁNIERZA


Oddając hołd poległym za wolność Polski 30 października wybraliśmy się na cmentarz. Uprzątnęliśmy liście i zapaliliśmy znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza


SPOTKANIE Z PODOLOGIEM

W ramach realizacji programu "Poznajemy zawody czyli zawodowy zawrót głowy" wybraliśmy się do gabinetu podologa. Dowiedzieliśmy się, że podolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zmian skórnych oraz płytki paznokciowej na stopach.
Pani podolog opowiedziała nam o najczęstszych problemach z jakimi pacjenci zgłaszają się do gabinetu podologa oraz jakie uprawnienia należy zdobyć aby być dobrym specjalistą.


BAWIMY SIĘ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU


W ramach zajęć świetlicowych często wychodzimy na boisko i plac zabaw, gdyż wiemy, że przebywanie na świeżym powietrzu korzystnie wpływa na rozwój organizmu. Podczas gier i zabaw uczymy się współdziałania w grupie, nawiązujemy nowe przyjaźnie oraz rozładowujemy energię.
NIE BĄDŹ OBOJĘTNY.
POMÓŻ ZWIERZAKOM ZE SCHRONISKA "AZYL"

W naszej szkole ruszyła kolejna edycja zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska AZYL. Zachęcamy Rodziców i Dzieci do wzięcia udziału w zbiórce. Pragniemy, aby od najmłodszych lat budzić w dzieciach opiekuńcze uczucia wobec zwierząt, uwrażliwiając je na potrzeby i krzywdę słabszych.

Zbieramy:
- karmę mokrą i suchą
- koce, ręczniki, pościel
- smycze, obroże

Wszystkie dary można przynosić do koszy ustawionych na holu przy świetlicy szkolnej. 
Zbiórka trwa do 30 listopada.
Organizatorzy akcji- Violetta Kołodziejczuk Marlena Onisiewicz.
WYCIECZKA DO BANKU POLSKIEGO PKO

W ramach programu autorskiego "Poznajemy zawody czyli zawodowy zawrót głowy" realizowanego w świetlicy szkolnej przez panie D.Artemiuk i V.Kołodziejczuk dzieci odwiedziły Bank Polski PKO. 
Pani Dyrektor opowiedziała o specyfice pracy banku. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób przelicza się banknoty i za pomocą jakiego urządzenia można sprawdzić, czy dany banknot nie jest fałszywy. Podczas tej wycieczki uczniowie poznali znaczenie konta bankowego i karty bankomatowej we współczesnym świecie. 

Na koniec spotkania otrzymali z rąk Pani Dyrektor pamiątki i słodkie upominki- DZIĘKUJEMY!!!


JESIENNA TWÓRCZOŚĆ 


Jesień sprzyja tworzeniu prac plastycznych, inspiruje pięknymi barwami i darami natury. Dzieci na zajęciach plastycznych pod kierunkiem p. V. Kołodziejczuk chętnie spędzają czas na doskonaleniu swoich talentów manualnych za pomocą różnych technik plastycznych. Dzięki temu nasza świetlica ozdobiona jest we wszystkie kolory jesieni.
BEZPIECZNI NA DROGACH

Grupa z naszej świetlicy wybrała się na "Bezpieczny spacer". Dzieci miały okazję odbyć praktyczną lekcję bezpiecznego przechodzenia przez ulicę. Były na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej, na przejściu
z "Agatką" oraz poznały miejsca "niebezpieczne".

Aktualności 2018/19SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM


W piątek 14.06.2019r. w świetlicy szkolnej odbyło się spotkanie z panem Danielem Lesiukiem funkcjonariuszem Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej. 
Dzieci miały okazję zobaczyć codzienny strój strażaka, a także podstawowy sprzęt - butlę z tlenem, czujnik bezruchu, prądownicę, węża oraz poznać ich trudną i ciężką pracę. 
Najważniejszą częścią spotkania były wskazówki jakich pan strażak udzielił dzieciom przed wakacjami. 
Zwrócił uwagę na zasady jakich należy przestrzegać na koloniach, obozach, a także w czasie wypoczynku z rodzicami. Mówił o bezpiecznym zachowaniu nad wodą, w górach., na podwórku. Przestrzegał, jak należy postępować w czasie upałów czy burz.
Dzieci z uwagą słuchały wszystkich przestróg i obiecały, że będą o nich pamiętać w czasie wakacji.
Na koniec spotkania uczniowie podziękowali gościowi za ciekawe zajęcia i wręczyły samodzielniewykonany plakat „ Za trud i pracę strażaka”.
SPOTKANIE CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Dnia 3 czerwca spotkaliśmy się w Bibliotece Miejskiej w związku z akcją "Cała Polska czyta dzieciom". Obejrzeliśmy wystawę książek, których tytuły zachęcały do czytania i pokochania literatury, bibliotek i księgarni. 
Rozmawialiśmy o korzyściach płynących z czytania i o książkach, które są najpiękniejszym prezentem. 
Na zakończenie spotkania wysłuchaliśmy książki "Zaginiona księgarnia" czytanej przez Panią Bibliotekarkę.


SPOTKANIE AUTORSKIE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W ramach programu czytelniczego "Książki, książeczki"mieliśmy spotkanie z panią Izabelą Burdą- Markiewicz autorką książki dla dzieci "Poziomkowy świat". 
Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy- Co skłoniło panią Burdę- Markiewicz do napisania tej zabawnej książki?, Jakie są etapy powstania książki? 
Wysłuchaliśmy kilku fragmentów czytanych przez autorkę i tak nam się spodobały te opowiadania, że postanowiliśmy wypożyczyć książeczki do domu. Na zakończenie spotkania czekała na nas niespodzianka- rozpoznawaliśmy po zapachu różne zioła, opisywaliśmy ich wygląd, staraliśmy się zapamiętać ich nazwy. 
To było bardzo interesujące spotkanie. 
Dziękujemy Paniom z Biblioteki Miejskiej za zaproszenie.

ZAJĘCIA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Dnia 4 marca w ramach programu czytelniczego "Książki, książeczki" realizowanego w świetlicy przez p. Violettę Kołodziejczuk wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia pt." Kobiety w literaturze". 
Uważnie wysłuchaliśmy fragmentów książki Zofii Staneckiej "Basia", rozmawialiśmy o przygodach dziewczynki. Następnie oglądaliśmy książeczki zaproponowane przez Panią Bibliotekarkę "Zuzia świętuje urodziny", "Wiosna Toli", "Zośka Wspaniała", "Z deszczu pod rynnę". 
Na zajęciach praktycznych wykonaliśmy piękne tulipany dla naszych mam z okazji Dnia Kobiet.


WSZYSTKIM ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH 
I BEZPIECZNYCH FERII.

SPOTKANIE CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ


Dnia 4 lutego kolejny raz spotkaliśmy się w Bibliotece Miejskiej na zajęciach czytelniczych. 
Tym razem rozmawialiśmy o książkach, które warto przeczytać podczas ferii zimowych. Pani bibliotekarka przeczytała nam fragmenty kilku ciekawych książek - "Zapominalski tatuś", "Zimowa wyprawa Ollego", "Szarka", "Zima".
 Były zimowe zagadki, quizy a przede wszystkim przestrogi- "Jak bezpiecznie spędzić ferie zimowe?"


KONKURS PLASTYCZNY- "BEZPIECZNE FERIE"

Dnia 1 lutego 2019r. rozstrzygnięto konkurs plastyczny - "Bezpieczne ferie" zorganizowany przez p. Violettę Kołodziejczuk. Celem konkursu było propagowanie zasad bezpiecznego wypoczynku w okresie ferii zimowych. Zwycięzcy konkursu otrzymali dyplomy i słodkie upominki. Nagrodzone prace zostały wywieszone na korytarzu szkolnym, więc każdy może przypomnieć jak bezpiecznie i zdrowo wypoczywać, aby nie narażać siebie i innych na niebezpieczeństwa.


W ŚWIETLICY SIĘ NIE NUDZIMY

Chętnie bierzemy udział w różnych zajęciach świetlicowych. Rozmawiamy o emocjach, kulturalnym zachowaniu, układamy opowiadania z rozsypanek wyrazowych, ćwiczymy umiejętności matematyczne, rysujemy. Bardzo lubimy grać w gry planszowe, czytać książki i czasopisma z biblioteczki świetlicy. Wiemy, że nudzą się tylko dzieci nudne.


KONKURS NA BUDOWLĘ Z KLOCKÓW 

 W naszej świetlicy dzieci poprzez zabawę kształtują w sobie kreatywność, pomysłowość i uczą się współpracy w grupie. Podczas zajęć świetlicowych dzieci wymyśliły, by zorganizować konkurs na najciekawszą budowlę z klocków. Zabawa była przednia, a efekty są widoczne na zdjęciach.ZAJĘCIA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ


W ramach programu czytelniczego "Książki,książeczki" realizowanego w świetlicy przez p. Violettę Kołodziejczuk dnia 21 stycznia wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia z okazji Dnia Babci i Dziadka.

 Oglądaliśmy książki poświęcone babciom i dziadkom, rozmawialiśmy również o roli jaką pełnią 
Dziadkowie w życiu dzieci, chętnie opowiadaliśmy o swoich wspaniałych babciach i dziadkach. 
Pani bibliotekarka przeczytała nam fragmenty książki Zofii Staneckiej "Basia i Dziadkowie". Zrobiliśmy także piękne laurki, które wręczymy naszym kochanym Babciom i Dziadkom.

Z okazji tego święta składamy serdeczne życzenia wszystkim Babciom i Dziadkom, życząc im dużo zdrowia.
DOBRE SŁOWA NA CO DZIEŃ


Na zajęciach w naszej świetlicy rozmawiamy o dobrych relacjach między dziećmi, życzliwości, emocjach, dobrych słowach, którymi trzeba obdarowywać innych po to, aby żyć w zgodzie, szacunku i przyjaźni. 
Na serduszkach wypisywaliśmy ciepłe, pozytywne słowa, które kierujemy do małych i dużych. 
Wykonaliśmy tablicę "Dobre słowa na co dzień" i zachęcamy innych, by także przypinali swoje serduszka z dobrymi słowami.


SAMODZIELNE TWORZENIE KSIĄŻKI

Na zajęciach czytelniczych w ramach programu czytelniczego "Książki, książeczki" realizowanego w świetlicy przez p. Violettę Kołodziejczuk słuchamy, czytamy, a potem sami tworzymy własne książeczki. 
Niektóre z przeczytanych książek są przez nas ilustrowane, sami również staramy się pisać własne wiersze i rymowanki.

SPOTKANIA CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

W ramach programu czytelniczego "Książki, książeczki" realizowanego w świetlicy przez p. Violettę Kołodziejczuk co najmniej raz w miesiącu odwiedzamy Bibliotekę Miejską. 
Tam bierzemy udział w zajęciach, korzystamy z wypożyczalni i czytelni. 
Dotychczas uczestniczyliśmy w spotkaniach z okazji Światowego Dnia Zwierząt, 100 lecia Niepodległej Polski, Mikołajek. 
Atmosfera i zaangażowanie Pań z biblioteki sprawiają, że kochamy książki.
GRY I ZABAWY RUCHOWE

Bardzo lubimy gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu i w sali gimnastycznej. Są one doskonałą okazją do rozwijania sprawności fizycznej ale też uczymy się współzawodnictwa i sportowej rywalizacji.


ANDRZEJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

W piątek 30 listopada w świetlicy szkolnej spędziliśmy czas na zabawie andrzejkowej. Tradycyjne wróżby przeplatały się z nowoczesnymi, a wszystkie „przepowiadały” bliższą lub dalszą przeszłość. 
Były talerzyki, buciki, kolory, kostki szczęścia i oczywiście przekłuwanie serca z imieniem wybranka. Wszystkiemu towarzyszyło dużo śmiechu, bo każdy miał świadomość, że to tylko zabawa.
POZNAJEMY ZAWODY

Zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2018/2019 panie Dorota Artemiuk i Violetta Kołodziejczuk realizują program autorski „Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy”. 

W zajęciach uczestniczą dzieci ze świetlicy szkolnej i koła technicznego. W miesiącach październiku i listopadzie poznały zawody: pracownik schroniska dla zwierząt, farmaceuta, recepcjonista. 

W tym celu zorganizowano wyjścia do schroniska „Azyl” w Białej Podlaskiej, apteki i hotelu „Skala”. 
W trakcie realizacji programu dzieci mają okazję poznać zasady, zakres czynności, wyposażenie jakie jest niezbędne przy wykonywaniu poszczególnych działań, predyspozycje do wykonywania danego zawodu a tym samym rozbudzić w sobie pasję do poznawania wybranej profesji.


SPOTKANIE NIEPODLEGŁOŚCIOWE

16 listopada 2018 roku w naszej szkole miało miejsce spotkanie z okazji 100-lecia Niepodległej Polski. Na uroczystości gościliśmy Panią Elżbietę Chaberską- bialską aktywistkę, która jako mała dziewczynka przeżyła horror Powstania Warszawskiego oraz Pana Mirosława Barczyńskiego – kierownika Muzeum Martyrologiczno-Historycznego w Białej Podlaskiej, który opowiedział o odzyskaniu niepodległości na terenach naszego regionu. 

Wstępem do spotkania była recytacja wierszy patriotycznych w wykonaniu uczniów z klasy I g i VII d. Następnie zaproszone klasy z wraz z wychowawcami odśpiewały pieśń „Marsz Pierwszej Brygady”. 
Uczniowie i nauczyciele z zainteresowaniem i wzruszeniem słuchali prelekcji zaproszonych gości. 
W podziękowaniu za ciekawą lekcję historii uczestnicy nagrodzili prelegentów wielkimi brawami i bukietami biało-czerwonych kwiatów. 
Organizatorkami spotkania były panie: Violetta Kołodziejczuk, Maria Łukaszuk, Marzena Chmiel i Urszula Szafrańska-Daniluk.ZBIÓRKA DARÓW DLA SCHRONISKA "AZYL"


W naszej szkole zorganizowano akcję zbierania darów dla bezdomniaków ze schroniska Azyl. Pomysłodawczyniami były panie Violetta Kołodziejczuk i Katarzyna Batycka. Uczniowie przynieśli bardzo dużo suchej i mokrej karmy, kocyków, smyczy i innych potrzebnych akcesoriów. Dziękujemy uczniom, rodzicom, wychowawcom za aktywny udział w zbiórce, jak zawsze możemy liczyć na Waszą ogromną wrażliwość i wielkie serce.

BEZPIECZNI NA DRODZE


17 września wybraliśmy się na pobliskie skrzyżowanie. Celem wyjścia było kształtowanie nawyku właściwego zachowania się w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Obserwowaliśmy ruch uliczny, ćwiczyłyśmy umiejętności poruszania się w pobliżu jezdni oraz prawidłowego przechodzenia przez pasy.

Aktualności 2017/18

PRZEDSTAWIENIE "WITAMINKOWO"

Dnia 18 maja w naszej świetlicy gościliśmy dzieci z klasy O. Pod kierunkiem p. V. Kołdziejczuk przygotowaliśmy przedstawienie pt. "Witaminkowo" oraz konkurs wiedzy o zdrowiu. 
Celem spotkania było propagowanie wśród dzieci wiedzy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia.


LEKCJA HISTORII I PATRIOTYZMU

27 kwietnia wybraliśmy się do Muzeum Południowego Podlasia na lekcję historii i patriotyzmu- "Jaki znak Twój...? Orzeł Biały - symbole narodowe na przestrzeni dziejów. Z uwagą obejrzeliśmy wystawę i wysłuchaliśmy opowiadania o działaniach zbrojnych podczas I wojny światowej. 
Uczestniczyliśmy także w warsztatach plastycznych, na których robiliśmy piękne bransoletki z motywem patriotycznym.

ZAJĘCIA CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Kolejny raz zawitaliśmy do Biblioteki Miejskiej. Ważne, by każde dziecko, bez względu na wiek, miało codzienny kontakt z książką. Gdy widzimy radość i zaciekawienie na twarzach naszych naszych kolegów i koleżanek wiemy, że warto czytać!!! Wiosenne wierszyki i bajeczki umiliły nam czas w bibliotece i zachęciły do sięgania po literaturę dziecięcą. WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA OGRODNICZEGO I BIURA PODRÓŻY 


W ramach realizacji programu "Poznajemy zawody, czyli zawodowy zawrót głowy", 9 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego Państwa Trochimiuków. Obejrzeliśmy mnóstwo  kolorowych kwiatów, kwitnące truskawk i nowalijki. Dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że możemy kupić piękne kwiaty i warzywa w kwaciarniach i na targu. Uznaliśmy, że zawód ogrodnika wymaga wielkiego wysiłku i pracy. 
Natomiast 13 kwietnia udaliśmy się do biura podróży Piechocka Travel, gdzie poznaliśmy zawód spacjalisty do spraw turystyki, który oprócz wiedzy na temat oferty wycieczki musi niekiedy wykazać się daleko idącą cierpliwością i opanowaniem.
Niezbędna jest również znajomośc geografi a także umiejętność nawiązywania kontaktu z ludźmi. Na pamiatkę dostaliśmy wspaniałe upominki. 


DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

Z okazji Dnia Otwartego w  szkole naszą świetlicę odwiedziły dzieci z bialskich przedszkoli. Rysowały wiosenne obrazki, układały puzle, konstruowały budowle z klocków. Najbardziej podobały im się zabawy z chustą KLANZA. Dziękujemy naszym starszym koleżankom za pomoc w organizacji zabaw. 

SPOTKANIE Z ZAWODEM - PIELĘGNIARKA I KONSERWATOR


W marcu w ramach realizacji programu " Poznajemy zawody czyli zawodowy zawrót głowy"odwiedziliśmy panią pielęgniarkę i panów konserwatorów. 
W bardzo ciekawy sposób opowiedzieli nam na czym polega ich praca, jak jest trudna a jednocześnie przynosząca dużo radości. 
Pani pielęgniarka przypomniała nam jak należy właściwie odżywiać się i jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia, natomiast panowie konserwatorzy pokazali nam mnóstwo maszyn i narzędzi ułatwiającym im pracę. 
To były ciekawe zajęcia.


"ZACZYTANI"


Chcemy zachęcić naszych kolegów do czytania w czasie ferii i nie tylko. Zależy nam, aby jak najwięcej uczniów naszej szkoły pokochało książki. W ramach programu " Zaczytani" razem z paniami V.Kołodziejczuk i D.Artemiuk przygotowaliśmy tablice, na których będziemy umieszczać ciekawe cytaty, myśli, tytuły książek, które warto przeczytać. Każdy może przyjść do świetlicy i polecić innym swoje ulubione lektury.ZIMOWY QUIZ

Zimowe zagadki, rebusy, losowanie pytań dotyczących zwyczajów, czynności i przedmiotów, które kojarzą się nam z śnieżną porą roku, śpiewanie zimowych piosenek, w tych i innych atrakcjach mogliśmy wziąć udział w czasie - Zimowego quizu zorganizowanego przez p. V. Kołodziejczuk. Najbardziej podobały nam się układanie wyrazów z plątaninki literowej i zimowe puzzle. Wszyscy zostali nagrodzeni słodyczami.


KONKURS PLASTYCZNY "BEZPIECZNE FERIE"

Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach i nartach, akrobacji na lodowisku. Chcemy korzystać z uroków zimy i bawić się bezpiecznie, toteż wzięliśmy udział w konkursie plastycznym - "Bezpieczne ferie" ogłoszonym przez p. V. Kołodziejczuk. Celem konkursu było kształtowanie właściwych postaw w zakresie zapobiegania nieszczęśliwym wypadkom, które mogą zdarzyć się w okresie wypoczynku zimowego, zarówno podczas zabaw na świeżym powietrzu, jak i w domu. Autorzy najładniejszych prac otrzymali drobne upominki a ich prace ozdobiły hol przy świetlicy szkolnej.


SPOTKANIE Z POLICJANTEM

16 stycznia na zaproszenie p. V.Kołodziejczuk do naszej świetlicy zawitał policjant p. Daniel Zasadzki. Funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach czyhających na nas w czasie ferii zimowych. 
Omówił z nami zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na zamarzniętych jeziorach, rzekach, stawach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Poinformował nas , jak należy postępować w kontaktach z osobami nieznajomymi oraz jak unikać zagrożeń w czasie wyjazdów oraz pobytu w domu. 
Spotkanie minęło w ciepłej i przyjaznej atmosferze, a informacje i udzielane przestrogi na pewno pozwolą nam 
w dobrym zdrowiu powrócić po feriach do szkoły.
       


         ZAJĘCIA CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

12 stycznia wybraliśmy się do Biblioteki Miejskiej na zajęcia "Jak zachowywać się w Bibliotece" w ramach realizacji programu czytelniczego "Zaczytani". W bibliotece byliśmy nie raz, jednak nasza wiedza nie jest jeszcze pełna. Dlatego rozmawialiśmy o tym, jak powinniśmy się zachowywać w bibliotekach, jak dbać o książki i co ciekawego możemy się z nich dowiedzieć. Czekała na nas zabawa z książką, zgadywanki i inne bibloteczne atrakcje.ZABAWY NA ŚNIEGU.

Długo czekaliśmy na śnieg, więc gdy tylko zrobiło się biało, nie wahaliśmy się ani chwili. Ciepło ubrani poszliśmy na plac zabaw. A tam lepiliśmy bałwana, rzucaliśmy śnieżkami do celu, urządziliśmy także bitwę na śnieżki. Oczywiście nie zapomnieliśmy o zasadach bezpiecznej zabawy.ZAJĘCIA W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

19 stycznia na zajęciach w Bibliotece Miejskiej poznaliśmy wiersze i opowiadania nawiązujące do Dnia Babci i Dziadka. Wysłuchaliśmy fragmentu książki Zofii Staneckiej pt. "Basia i dziadkowie", poznaliśmy także historię o chłopcu, który udał się do specjalnej biblioteki, by wypożyczyć najprawdziwszą w świecie babcię.
W podziękowaniu za ciekawe zajęcia czytelnicze w Bibliotece Miejskiej naszym Przyjaciołom złożyliśmy serdeczne życzenia Wesołych Świąt i Szczęsliwego Nowego Roku 2018...
ŚWIĘTA TUŻ TUŻ...


Na zajęciach plastycznych w świetlicy robiliśmy łańcuch z kolorowego papieru. Sklejaliśmy paseczki, które łączyliśmy w kółeczka. Powstał długi łańcuch, który ozdobił choinkę na holu przy świetlicy szkolnej. 


MAJKA JEŻOWSKA MIKOŁAKOWO!


4 grudnia świetnie bawiliśmy się na Mikołajkowym Koncercie Majki Jeżowskiej w Hali Widowiskowo-Sportowej prz SP nr 3. Piosenkarka jest ambasadorką UNICEF oraz kawalerem "Orderu Uśmiechu". W ramach "Edukacyjnej Trasy Koncertowej 2017" zaprezentowała kultowe już piosenki, które zawsze niosą ważne przesłanie, poruszają niezwykle istotne tematy, ucząc dzieci. Po koncercie mieliśmy możliwość otrzymania autografu od tej wspaniałej artystki. 
Wyjście na koncert zorganizowała pani V. Kołodziejczuk.


LEGENDA O BIAŁEJ PODLASKIEJ

W ramach programu czyteliczego "Zaczytani" realizowanego przez panie Violetę Kolodziejczuk i Dorotę Artemiuk poznaliśmy legendę o naszym mieście Białej Podlaskiej i o naszym herbie. Dowiedzieliśmy się że miasto we wladanie rodu Radziwiłłów przeszło w drugiej połówie XVI w. Okres ten przyniósł rozkwit i szybki rozwój Białej zwanej wówczas Radziwiłłowską. W 1670r. Michał Kazimierz Radziwiłł nadał miastu prawo magdeburskie oraz herb, na którym widnieje chrzestny patron księcia, Michał Archanioł stojący na smoku. Obejrzeliśmy ekspozycję fotografii rodu Radziwiłłów na korytarzu szkolnym. Na zajęciach plastycznych wyklejaliśmy herb naszego miasta. ŚWIĘTY ANDRZEJ, ŚWIĘTA KATARZYNA - PATRONI DAWNYCH WRÓŻB

20 listopada wybraliśmy się do Muzeum Południowego Podlasia na zajęcia - "Święty Andrzeji, Święta Katarzyna  -patroni dawnych wróżb".
.Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.
Podczas zajęć w muzeum dowiedzieliśmy się, że dzień św. Andrzeja przypada na 30 listopada . Od wieków jest dniem wróżb dziewczęcych dotyczących miłości i małżeństwa . Dawniej wierzono, że wigilia tego święta ma moc ściągania na ziemię wszelkich duchów i złych mocy. Wróżbom sprzyjały długie jesienne wieczory. Początkowo swoją przyszłość miały poznawać tylko panny na wydaniu. I tak już od samego rana nasłuchiwały z której strony szczeka pies -stamtąd bowiem miał przyjechać ich wybranek. Wróżono także z bucików, koniecznie zdejmowanych z lewej nogi. Z czasem jednak wróżby andrzejkowe zaczęto traktować jako wesołą zabawę i uczestniczyli w niej zarówno chłopcy i dziewczynki. Obecnie są to miłe spotkania wieczorne, podczas których zgromadzeni z uśmiechem na ustach bawią się wróżąc sobie nawzajem. My odgadywaliśmy przyszłość z wosku, wróżyliśmy z kolorowych chustek i z drewnianych kołków. Zabawy było co niemiara. 
Musimy kultywować tradycje....ZAJĘCIA CZYTELINCZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ


W naszej świetlicy panie Violetta Kołodziejczuk i pami Dorota Artemiuk relizują program z edukacji czytelniczej -"Zaczytani". W ramach programu   uczestniczymy w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. 29 września poznaliśmy twórczość Agnieszki Stelmaszyk a 27 pażdziernika wysłuchaliśmy fragmentów" książek na zadumę". Mogliśmy zapoznać się z takimi tytułami jak: "Zbawcy książęk", "Krzyż i gang pelargonii", "Anioł i inne opowiadania". Na zajęciach w świetlicy dzieliliśmy się wrażeniami po pobycie w bibliotece, rozwiązywaliśmy krzyżówki i kolorowaliśmy obrazki. Lubimy czytać książki. :)
.LEKCJA PATRIOTYZMU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Narodowe Święto Niepodległości jest polskim świętem państwowym obchodzonym co roku 11 listopada. 
Jest ono ważnym wydarzeniem dla każdego Polaka, ponieważ upamiętnienia odzyskanie w 1918 roku przez Polskę niepodległości, po 123 latach niewoli. 
Podczas zajęć świetlicowych zapoznaliśmy się  z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem, hymnem – oraz z historią obchodów tego święta. 
Wspólnie przygotowaliśmy różnymi technikami prace plastyczne – flagi wyklejane kulkami bibuły i malowane farbą, godło kolorowane kredkami, mapy Polski czy biało - czerwone chorągiewki.
Z pięknych prac powstała gazetka ścienna. 
Czytaliśmy wiersze związane z tym  świętem, słuchaliśmy pieśni patriotycznych  i melodii żołnierskich. 
10 listopada uczestniczyliśmy w spacerze niepodległościowym pod pomnik Orła Niepodległości na Placu Wolności. 
Wielu dorosłych Bialczan ze wzruszeniem patrzyło na nasz przemarsz, gdy z dumą na twarzy i chorągiewkami w dłoniach maszerowaliśmy ulicami naszego miasta. 
Lekcję patriotyzmu przygotowały dla nas panie V.Kołodziejczuk i D. Artemiuk.POZNAJEMY ZAWÓD STOMATOLOGA

W naszej świetlicy realizowany program - Poznajemy zawody - zawodowy zawrót głowy realizowany przez
p. 
D. Artemiuk i p. V. Kołodziejczuk. W ramach programu odwiedzamy ludzi pracujących w różnych profesjach.
Dowiadujemy się wiele ciekawych rzeczy o ich zawodach a także uczymy się szacunku do ludzi pracy.
Tym razem wybraliśmy się do ginetu stomatoligicznego, gdzie usłyszeliśmy jak należy prawidłowo dbać o zęby. Mieliśmy też możliwość obejrzenia sprzętu dentystycznego. Było to bardzo miłe spotkanie. Na pożegnanie dostaliśmy pamiątkowe naklejki.


ZABAWY W PARKU RADZIWIŁŁOWSKIM


Korzystając z pięknej jesiennej pogody wybraliśmy się  na spacer do Parku Radziwiłła. Bawiliśmy się w chowanego, zbieraliśmy kolorowe liście, podziwialiśmy zabytkowe budowle.  Na zajęciach w świetlicy poznamy historię rodu Radziwiłłów.

CZCIMY PAMIĘĆ TYCH, KTÓRZY ODESZLI

Kontynując cykl - Szlakiem miejsc pamięci w naszym mieście, 22 października odwiedziliśmy groby bohaterów, którzy oddali swoje życie za ojczyznę w czasie I i II wojny światowej. Zapaliliśmy znicze i oddalismy hołd poległym.

SZLAKIEM POMNIKÓW W NASZYM MIEŚCIE


16 października wybraliśmy się na spacer po naszym mieście. Postanowiliśmy odwiedzić miejsca bliskie każdemu Polakowi. Wychowawczynie p. Violetta Kołodziejczuk i p. Dorota Artemiuk przybliżyły dzieciom zarys historii poświęconej szczególnym wydarzeniom i ofiarom II wojny światowej.
Najpierw zwiedziliśmy miejsce ekzekucji 26 bojowników antyhitlerowskich na Placu Wolności, następnie pomnik pamięci Sybiraków przed Urzędem Powiatowym na ul. Brzeskiej.
Pomnik powstał z inicjatywy Bolesława Borkowicza. Wykonaniem pomnika zajął się artysta Jacek Spisacki. Uroczyste odsłonięcie pomnika odbyło się w „Dzień Sybiraka” 17 września 1995 r. Przedstawia on cztery postacie zesłańców: powstańca z okresu zaborów, żołnierza z 1939 r., księdza prześladowanego za wiarę oraz matkę Sybiraczkę z dzieckiem na ręku. U stóp zesłańców ułożono granitowe płyty w kształcie krzyża z wypisanymi nazwiskami miejsc zesłań i kaźni. Spacer zakończyliśmy wspólnym zdjęciem na Placu Wojska Polskiego przy pomniku tragicznie zmarłej pary prezdenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.
W drodze powrtonej Panie przygotowały dla nas słodką niespodziankę.KONKURS PLASTYCZNY - ŚW.JAN PAWEŁ II


4 PAŹDZIERNIKA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT 

W tym dniu rozmawialiśmy o naszych pupilach. Każdy chciał pochwalić się swoim zwierzątkiem. Opowiadaliśmy o tym jak troszczymy się o nasze zwierzęta, o naszej miłości i szacunku do nich. 
Oglądaliśmy zdjęcia piesków i kotków ze schroniska Azyl, które czekają na nowy dom. 
Życzymy im tego z całego serca. 
Rysunki naszych zwierzątek wyeksponowaliśmy na tablicy przy świetlicy szkolnej. 
ZABAWY NA ŚWIEŻYM POWIETRZU


Wrzesień w tym roku jest bardzo deszczowy. Pomimo tego my uchwyciliśmy jeden słoneczny dzień i spędziliśmy popołudnie na świeżym powietrzu. Bawiliśmy się na placu zabaw, graliśmy w piłkę nożną na boisku szkolnym oraz biegaliśmy na bieżni. Cieszyliśmy się z ostatnich, słonecznych dni lata. 
JESTEŚMY BEZPIECZNI NA DRODZE

 20 września wybraliśmy się na skrzyżowanie ulic w celu przypomnienia zasad ruchu drogowego. Pod opieką p.D. Artemiuk i p. V. Kołodziejczuk mieliśmy okazję poznać znaki drogowe obowiązujące pieszych oraz zasady przechodzenia przez jezdnię. 
Następnie w świetlicy wykonywaliśmy znaki drogowe i omawialiśmy ich znaczenie. Zrobiliśmy też z nich piekną wystawę.
Będziemy przestrzegać znaków drogowych, bo chcemy być bezpieczni na drodze. 


Aktualności 2016/17

PODSUMOWANIE CAŁOROCZNEGO KONKURSU "NASI NAJAKTYWNIEJSI" 2016/2017

19 czerwca odbyło się podsumowanie świetlicowego konkursu "Nasi Najaktywniejsi". 14 wychowanków otrzymało z rąk vicedyrektor pani Bernardety Mikołaczak nagrody za całoroczną aktywność, zazngażowanie na rzecz świetlicy i kulturalne zachowanie.
Dzieci ze świetlicy, chcąc zaprezentować swoje zdolności aktorskie, przygotowały pod kierunkiem p. Violetty Kołodziejczuk przedstawienie pt. "Witaminkowo", które to z zainteresowaniem obejrzeli zaproszeni goście.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.


SZLAKIEM POMNIKÓW W NASZYM MIEŚCIE


29 czerwca wybraliśmy się na spacer po naszym  mieście. Postanowiliśmy odwiedzić miejsca bliskie każdemu Polakowi. Wychowawczynie p. Violetta Kołodziejczuk i p. Dorota Artemiuk przybliżyły dzieciom zarys historii poświęconej szczególnym wydarzeniom i ofiarom II wojny światowej.
Najpierw zwiedziliśmy miejsce ekzekucji 26 bojowników antyhitlerowskich na Placu Wolności, następnie pomnik pamięci Sybiraków przed Urzędem Powiatowym na ul. Brzeskiej.
Pomnik powstał z inicjatywy Bolesława Borkowicza. Wykonaniem pomnika zajął się artysta Jacek Spisacki. Uroczyste odsłonięcie pomnika odbyło się w „Dzień Sybiraka” 17 września 1995 r.  Przedstawia on cztery postacie zesłańców: powstańca z okresu zaborów, żołnierza z 1939 r., księdza prześladowanego za wiarę oraz matkę Sybiraczkę z dzieckiem na ręku. U stóp zesłańców ułożono granitowe płyty w kształcie krzyża z wypisanymi nazwiskami miejsc zesłań i kaźni. 
Spacer zakończyliśmy wspólnym zdjęciem na Placu Wojska Polskiego przy pomniku tragicznie zmarłej pary prezdenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich.
Podobnych miejsc w naszym mieście jest wiele. Na pewno je odwiedzimy.KÓŁKO DZIEWIARSKIE W NASZEJ ŚWIETLICY


O SZKODLIWOŚCI PALENIA PAPIEROSÓW

W ramach zajęć z zakresu profilaktyki dzieci rozmawiały na temat szkodliwości palenia papierosów.
Pani V.Ko
łodziejczuk zapoznała uczniów z podstawowymi informacjami na temat składników dymu tytoniowego, zwróciła szczególną uwagę na wzrost szkodliwości palenia wraz z obniżaniem się wieku inicjacji nikotynowej.
.Dzieci wykonały plakaty uwrażliwiąjace na negatywne skutki z tzw. biernego palenia oraz zachęcające do zdrowego stylu życia.


PRACE PLASTYCZNE - NASZE MAMY 

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki, dzieci na zajęciach plastycznych pod kierunkiem p. Violetty Kołodziejczuk wykonywały portrety swoich mam z kolorowych szmatek. Przepiękne prace zostały wyeksponowane na korytarzu przy swietlicy szkolnej. 

Wszystkim Mamom z okazji ich święta 
radości i dumy z pociech 
życzą wychowawcy świetlicy.Z WIZYTĄ U SZKLARZA


23 maja dzieci pod opieką p. V. Kołodziejczuk i p. D. Artemiuk udały się zakładu szklarskiego Ram Glass przy ul. Janowskiej, gdzie poznały kolejny zawód jakim jest szklarz.
Szklarz, jak sugeruje sama nazwa stanowiska, jest osobą zajmującą się profesjonalną obróbką szkła, wytwarzaniem różnorodnych przedmiotów i półproduktów z tego surowca, a także ich montażem i konserwacją.  Praca szklarza rozpoczyna się od wycięcia fragmentów o rzeczonym kształcie i wielkości. Proces ten odbywa się za równo z wykorzystaniem narzędzi ręcznych jak i mechanicznych, podobnie jak kolejny etap prac – szlifowanie i wygładzanie krawędzi poszczególnych elementów. Dzieci z wielką uwagą przyglądały się tym wszystkim czynnościom wykonywanym z niezwykłą precyzją; szkło jest materiałem kruchym i delikatnym, niemożliwe jest jego odtworzenie kiedy raz ulegnie zniszczeniu. 


SPOTKANIE Z LITERATURĄ DZIECIĘCĄ

Kolejne zajęcia w Bibliotece Miejskiej, to tym razem spotkanie z twórczością Agnieszki Stelmaszyk. 
Dzieci z uwagą wysłuchały fragmentów opowiadań pt."Zbawcy książek". Zabawne historyjki z niesamowitymi bohaterami i ich niezwykłymi przygodami rozbawiły i zachęciły do czytania  młodych czytelników.
Wartkie opowieści napisane prostym i barwnym językiem sprawiają, że czytanie staje się prawdziwą przyjemnością. KIERMASZ WIELKANOCNY

7. 04. 2017 - Z WIZYTĄ U KALETNIKA

W piękne przedpołudnie grupa dzieci ze świetlicy pod opieką p. Violetty Kołodziejczuk i p Doroty Artemiuk udała się do zakładu kaletniczego. Celem wycieczki było uświadomienie istnienia zawodu, który kiedys cieszył się dużym powodzeniem a dziś jest trochę zapomniany przez ludzi. 
Czym zajmuje się kaletnik? Przede wszystkim wykonywaniem części garderoby i akcesoriów ze skóry. 
Wie, jak uszyć torebkę, portfel, pasek. Potrafi też naprawić zniszczone skórzane elementy. 
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały wyposażenie miejsca pracy kaletnika. Z bliska miały okazję zobaczyć etapy powstawania paska od wycięcia skrawków skóry na odpowiedniej maszynie. 
Okazało się, że praca kaletnika wymaga cierpliwości, precyzji, skupienia uwagi. 
Na koniec dzieci złożyły świąteczne życzenia i wręczyły drobny upominek. 


FESTYN - ŻYJ ZDROWO I BEZPIECZNIE.

Korzystając ze słonecznej pogody dzieci ze świetlicy pod opieką p. Doroty Artemiuk i p. Violetty Kołodziejczuk wybrały sie na festyn "Żyj zdrowo i bezpiecznie" zorganizowany przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące na Placu Wolności. 
Dzieci wzięły udział w quzie o zdrowiu, obejrzały scenki sytuacyjne z udzielania pierwszej pomocy, robiły zajączki z serwetek, częstowały się słodkimi ale zdrowymi ciasteczkami. 
Najwięcej emocji dostarczyły pokazy Państwowej Straży Pożarnej. 
Czas umilała muzyka na żywo i tańce integracyjne w wykonaniu uczniów liceum. 


W SPÓŁDZIELNI "ELREMET"


Dnia 21 marca 2017r. dzieci w ramach zajęć "Poznajemy ciekawe zawody" zwiedziły dział szwalniczy w zakładzie ELREMET, jeden z czołowych producentów odzieży specjalistycznej i mundurowej dla Sił Zbrojnych, Policji, Straży Granicznej oraz odzieży służbowej i roboczej dla Izb Celnych, Poczty Polskiej i szpitalnictwa. 
Dzieci obejrzały proces produkcyjny ubrań od wykroju do wyrobu gotowego. Zainteresowały ich najnowsze maszyny szyjące, zintegrowany system komputerowego przygotowania produkcji LECTRA umożliwiający automatyczne projektowanie oraz przygotowanie układów kroju dla różnorodnych wyrobów, linia do lagowania tkanin oraz oprzyrządowanie do rozkroju, sklejarka taśmowa do podklejania elementów odzieży oraz nowoczesne stoły prasowalnicze. 
Dzieci zostały obdarowane sercami z tkanin i torebkami na telefony. 
Zadowolone wróciły z wycieczki, a panie Dorota Atemiuk i Violetta Kołodziejczuk już przygotowują kolejne spotkanie z ciekawym zawodem.


SPOTKANIE Z POEZJĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Dnia 17 marca 2017r. dzieci ze świetlicy szkolnej pod opieką p. Doroty Artemiuk i p. Violetty Kołodziejczuk odbyły kolejne spotkanie w Bibliotece Miejskiej. 
Zajęcia pt." 21 marca Światowy Dzień Poezji", czyli o poetach i wierszach dla dzieci. Pani bibliotekarka zaproponowała do przeczytania kilka ciekawych pozycji: "Tuwimowo", "Origami z wierszykami", "Porady nie od parady", "Pokłóciły się poetki o pietruszkę", "Ale heca", "Dobre obyczaje'. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały kilku utworów pełnych humoru i mądrych wskazówek.


POZNAJEMY CIEKAWE MIEJSCA - CERKIEW PRAWOSŁAWNA

24 lutego grupa dzieci pod opieką p. V. Kołodziejczuk i p. D. Artemiuk zwiedziła Cerkiew Prawosławną Świętych Cyryla i Metodego w Białej Podlaskiej. Prawosławna cerkiew parafialna należy do dekanatu Biała Podlaska diecezji lubelsko-chełmskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego.
Proboszcz Parafii Andrzej Pugacewicz oprowadził grupę po pięknej świątyni, przybliżył zwyczaje i obrzędy prawosławne.Dzieci dowiedziały się, że świątynia została wybudowana w latach 1985–1989. Obiekt został wzniesiony z prywatnej fundacji Nikifora Kuźmickiego, który pokrył 2/3 kosztów inwestycji, oraz z datków wiernych. Jako cerkiew parafialna w Białej Podlaskiej zastąpił starszą, drewnianą świątynię położoną w obrębie sąsiedniego cmentarza prawosławnego. 
We wnętrzu znajduje się współczesny ikonostas i ikony z nieistniejących cerkwi Południowego Podlasia. Polichromię wykonał Eugeniusz Świnarczuk z Kowla na Ukrainie. Na fasadzie cerkwi umieszczono malowidło przedstawiające jej patronów. W sąsiedztwie świątyni znajduje się dom parafialny. Świątynię otacza niewielki czynny cmentarz – założony w 1810 jako unicki, od 1870 prawosławny, z nagrobkami z XIX w. i młodszymi.
Wycieczka bardzo podobała się dzieciom.

SPOTKANIE Z LITERATURĄ W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Kolejne spotkanie, tym razem z literaturą Grzegorza Kasdepke, autorem książek dla dzieci. Pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom najpopularniejsze dzieła tego autora: "A ja nie chcę być księżniczką", "Bodzio i Pulpet", "Detektyw Pozytywka", "Bon czy Ton savoir vivre dla dzieci", "Horror, czyli skąd się biorą dzieci". 
Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki " Zaskórniaki i inne dziwadła z krainy portfela" oraz obejrzały wystawę książek tego autora. 
KONKURS PLASTYCZNY "JA I MÓJ KOT"


Z okazji Światowego Dnia Kota, który obchodzimy 17 lutego, dzieci z klas I-III wzięły udział w konkursie plastycznym "Ja i mój kot".  Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości na potrzeby zwierząt żyjących wśród nas oraz rozwijanie wyobraźni twórczej. Wyróżnione prace Wiktorii Osypiuk , Sary Sierociuk z klasy III g, Kingii Piotrowskiej, Agnieszki Wieliczuk z klasy II d zostały wyeksponowane na wystawie przy świetlicy szkolnej. Organizatorem konkursu była pani Violetta Kołodziejczuk.
ZAJĘCIA CZYTELNICZE W BIBLOTECE MIEJSKIEJ


Dnia 14 grudnia dzieci pod opieką p. Doroty Artemiuk uczestniczyły w kolejnym spotkaniu z literaturą dziecięcą na temat "Nadchodzą Święta". Dzieci poznały propozycje ciekawych książek w okresie Bożonarodzeniowym, tj: "Jest taki dzień", "Co robi Święty Mikołaj", "Renifer Świętego Mikołaja". Dzieci złożyły świąteczne życzenia wszystkim pracownikom biblioteki. 
Następnie dnia 11 stycznia pod opieka p. Violetty Kołodziejczuk i p. Doroty Artemiuk odbyło się spotkanie  na temat " Książka na ferie". Pani bibliotekarka zachęciła dzieci do przeczytania takich książek jak: " Zima Mikołajka", "Zimowa wyprawa Ollego", "Zima Muminków". Wspomniała, że dnia 18 lutego obchodzimy Dzień Kota i w związku z tym w bibliotece możemy znaleźć takie tytuły jak: "Zagubiona w śniegu", "Piotruś Kita", "Czarownica i kot", "Przygody kota Bibelota". Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały fragmentu książki " Nie ma nudnych dni". 
Spotkanie zakończyło się oglądaniem książek i czasopism dziecięcych. 

ŚWIETLICOWE KOLĘDOWANIE

W dniu 21.12.2016 odbyło się “Kolędowanie”, które przygotowały dzieci ze świetlicy szkolnej pod kierunkiem pani Agnieszki Matusiak i pana Jacka Centkowskiego.
W spotkaniu udział wzięli zaproszeni uczniowie z klas: 3G, 3D, 4A oraz dzieci z grupy 0A i świetlicy szkolnej wraz z nauczycielami. Uroczystość zaszczyciły swoją obecnością Dyrektor Szkoły Katarzyna Sierpotowska i Wicedyrektor Magdalena Wiśniewska.
Dzieci zaprezentowały się w występach solowych:
- Łucja Siłakowicz - “Lulajże Jezuniu”, “Gwiazdy świecą nad stajenką”
- Maja Madera - “Dzisiaj w Betlejem”
- Maciek Onisiewicz - “Święta, święta”
- Marysia Górak, Maja Madera - “Był pastuszek bosy”
- Oliwia Siłakowicz - “Świeć gwiazdeczko mała, świeć”
- Sara Sierociuk - “Pójdźmy wszyscy do stajenki”
- Diana Klimiuk-Oleszczuk - “Przybieżeli do Betlejem”
- Lena Hryciuk - “Gdy się Chrystus rodzi”
- Wiktoria Osypiuk - “Choinka stała pod śniegiem”
Na szczególne wyróżnienie zasługuje Maciej Onisiewicz z klasy 3G który jako jedyny chłopiec wykonał bardzo trudną piosenkę świąteczna “Święta, święta”.
Spotkanie przebiegło w miłej i świątecznej atmosferze zakończone wspólnym zaśpiewaniemkolędy “Betlejemskie pole” i “Świeć gwiazdeczko mała, świeć”.


MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Jak tradycja nakazuje 6 grudnia obchodzimy imieniny Mikołaja. Każdemu z nas imię to kojarzy się ze świętym, który obdarowuje ludzi podarkami. W tym dniu został zorganizowany Turniej Mikołajkowy. Dzieci wzięły udział w quzie na temat Świąt Bożego Narodzenia, układały świateczne puzle, dekorowały pierniczki. Był też słodki poczęstunek. Był to wspaniale spędzony dzień.
POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

Dnia 15 listopada odbyło sie wyjscie do zakładu fryzjerskiego "Magia fryzur", której właścicielką jest pani Agata Walczuk. Pani Agata zapoznała dzieci z pracą fryzjera i opowiedziała jakie cechy powinna miec osoba pracująca w tym zawodzie. 
Dzieci poznały akcesoria jakimi posługuje się fryzjer, obejrzały pracę fryzjera z bliska. Na zakończenie każdy otrzymał ulotkę i słodki upominek.ZAJĘCIA CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Dnia 9 listopada dzieci pod opieką p. Violetty Kołodziejczuk po raz kolejny wybrały się na zajęcia czytelnicze do Biblioteki Miejskiej. Tematem spotkania było "Jak rozwiązujemy problemy". Pani biblotekarka opowiadała dzieciom o bohaterach literackich, którzy zamagają się z takimi problemami jak: nieśmiałość, przemijanie, strach, choroba. Zapoznała dzieci z  opowiadaniem "Kasia w krainie książek" ze zbioru "Bajki terapeutyczne" Hanny Szagi. 
Zachęciła uczniów do siegnięcia po takie książki jak: "Wróbel kosmita", "Dziewczynka z prku", "Jesień liścia Jasia", "Dręczyciel w klasie", które ukazują różne problemy dzieci i sposoby ich rozwiązywania.


KONKURS LITERACKI - ZŁOTA POLSKA JESIEŃ

Dnia 26.10.2016 został rozstrzygnięty konkurs plastyczno-literacki "Złota polska jesień". Celem konkursu było ukazanie różnych aspektów jesieni, uwzględniając inwencję twórczą dzieci ze świetlicy szkolnej. 
Wyróżnione prace zostały wyeksponowane na tablicy przy świetlicy szkolnej. Organizatorem konkursu była pani Agnieszka Matusiak


TURNIEJ GRY W WARCABY

Warcaby to nie tylko gra planszowa, lecz także edukacyjna, bowiem uczy m.in. koncentracji, cierpliwości, gry „fair play”, wprowadza elementy zdrowego współzawodnictwa, rozwija umiejętności planowania i realizacji różnych strategii. 
Wychowankowie naszej świetlicy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności w  Turnieju Warcabowym.  
Do turnieju  zgłosiło się ośmiu uczniów.Rozgrywkom towarzyszyły pozytywne emocje, koledzy kibicowali, wszyscy byli skupieni na grze. 
Zwycięzcy Szarubka Piotr i Machniak Filip otrzymali upominki i gromkie brawa.
Organizatorem turnieju była p. Violetta Kołodziejczuk.


ZAJĘCIA CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Tematem kolejnego spotkania w Bibliotece Miejskiej było "Jak spędzamy czas wolny w jesienne deszczowe dni". Pani bibliotekarka przeprowadziła pogadankę na temat - Jakie książki dzieci lubią czytać oraz jakie korzyści płyną z czytania. Zaproponowała dzieciom wiele ciekawych tytułów: "Piątka z Zakątka", "Przyjaciółki z naszej klasy", "Filipek i wakacje", "Wakacje grzecznego psa" i inne. Aby zachęcić uczniów do obcowania z literaturą przeczytała kilka najciekawszych fragmentów wymienionych książek.


POZNAJEMY CIEKAWE ZAWODY

W ramach realizacji bloku tematycznego "Poznajemy ciekawe zawody", grupa dzieci pod opieką p. Violetty Kołodziejczuk odwiedziła zakład szewski. Pan Ryszard Pietruczuk bardzo interesująco opowiadał o swoim zawodzie. Szewstwo jest to rodzaj rzemiosła polegający na naprawie i tworzeniu obuwia. Obecnie jest to zawód zanikający, gdyż większość butów jest wykonywana w fabrykach, a ponadto młodzi ludzie niechętnie chcą się szkolić w tym kierunku.
Dzieci z zainteresowaniem oglądały narzędzia, którymi posługują się rzemieślnicy, zadawały mnóstwo pytań by przyblizyć wszystkie tajniki tego zawodu. W drodze powrotnej robiliśmy sobie zdjęcia na Placu Wolności.KONKURS PLASTYCZNY "DZIECIAKI KOCHAJĄ ZWIERZAKI"

W październiku obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji p. V. Kołodziejczuk zorganizowała konkurs plastyczny „Dzieciaki kochają zwierzaki”. Wzięli w nim udział uczniowie z klas I-II..  Celem konkursu było ukształowanie właściwego stosunku do zwierząt i uświadomienie im, że zwierzę to istota żywa, a nie rzecz i ma swoje prawa.ZAJECIA CZYTELNICZE W BIBLIOTECE MIEJSKIEJ

Dnia 20 września grupa dzieci pod opieką p. D. Atremiuk  i p. V. Kołodziejczuk wybrała się do Biblioteki Miejskiej na spotkanie z literaturą i prasą dzieciecą. Wychowankowie świetlicy poznali zasady korzystania z biblioteki 
i czytelni, zapoznali się z czasopisami dziecięcymi: "Kumpel", "Świerszczyk", "Kubus i Przyjaciele", "Viktor Junior" i innymi. 
Kolejne spotkanie w bibliotece 12 października. 


ZAJĘCIA ADAPTACYJNE DLA DZIECI Z KLAS I

We wrześniu p. Joanna Grasko przeprowadziła cykl zajęć adaptacyjnych z bajkami edukacyjnymi  "Niestworzone historie". Pomogły one dzieciom odnależć się  w środowisku szkolnym, pokonać lęk przed rozstaniem się z rodzicami oraz zrozumieć i rozwiązać  ich problemy.


KONKURS PLASTYCZNY "BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY"
Dzieci z klas I-III wzięły udział w konkursie plastycznym "Bezpieczna droga do szkoły". Celem konkursu było upowszechnianie wśród najmłodszych znajomości przepisów ruchu drogowego oraz zasad bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Najpiękniejsze prace zostały wyeksponowane na tablicy przy świetlicy szkolnej.
Konkurs zorganizowała p. V. Kołodziejczuk.


ZNAMY ZASADY RUCHU DROGOWEGO

Dnia 16 września odbyło się wyjście na skrzyżowanie w celu przypomnienia zasad ruchu drogowego. Dzieci pod opieką p.D. Artemiuk i p. V. Kołodziejczuk miały okazję poznać znaki drogowe obowiązujące pieszych oraz zasady przechodzenia przez jezdnię. Aktualności 2015/16PODSUMOWANIE ROKU W ŚWIETLICY SZKOLNEJ 

22 czerwca podsumowano rok szkolny w Świetlicy. Dzieci obejrzały przedstawienie kukiełkowe pt. "Calineczka" oraz podziwiały występy uczestników Fesiwalu Piosenki Wakacyjnej. Pani Dyrektor Katarzyna Sierpotowska wręczyła dyplomy i nagrody zwycięzcom konkursu świetlicowego "Nasi najaktywniejsi". Na zakończenie tej miłej imprezy wszyscy otrzymali słodkie upominki.


WIZYTA W PRZEDSZKOLU IM. "PRZYJACIÓŁ KUBUSIA PUCHATKA"

Nasi młodzi aktorzy odwiedzili dzieci z Przedszkola im. "Przyjaciół Kubusia Puchatka". Wystawili tam przedstawienie o tematyce ekologicznej "Jaś i Małgosia", które miało na celu uświadomienie najmłodszym konieczności dbania o nasz dom - Ziemię. Dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały insceniazcję i przyrzekły, że będą prawdziwymi miłośnikami przyrody.


ZAJĘCIA GŁOŚNEGO CZYTANIA

Pani Violetta Kołodziejczuk w miesiącu czerwcu zorganizowała zajęcia głośnego czytania dla dzieci z klas I-II. Uczennice z Gimnazjum nr 6 zapoznały wychowanków świetlicy z "Legendą o wawelskim smoku". 
Dzieci chętnie odpowiadały na pytania związane z treścią, tworzyły własną książeczkę o wawelskim smoku. Kolorowały obrazki i projektowały stronę tytułową. 
Dzieciom bardzo podobały się zajęcia ze starszymi koleżankami.
Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem.
POKAZY INTERAKTYWNE W NASZEJ SZKOLE

Wiele radości miały dzieci podczas pokazów interaktywnych zorganizowanych przez firmę JB Multimedia w ramach Dni Informatyki. Najwiekszym zainteresowaniem cieszyła się podłoga interaktywna.


KONKURS WIEDZY EKOLOGICZNO-PRZYRODNICZEJ "MAŁY OBNIBUS"

Uczniowie z klas I -III swoją wiedzą na tematy przyrodniczo - ekologiczne wykazali się podczas konkursu - Mały Omnibus przygotowanego przez p. Annę Polak. Jego głównym celem było utrwalenie i pogłębienie wiedzy o otaczającej przyrodzie i potrzebie dbania o środowisko naturalne.Wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy. 
PRZEDSTAWIENIE O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ - JAŚ I MAŁGOSIA

W ramach obchodów Dni Ziemi dzieci ze świetlicy przygotowali pod kierunkiem p. Violetty Kołodaiejczuk przedstawienie o tematyce ekologicznej - Jaś i Małgosia. Inscenizacja miała na celu ukazanie właściwych postaw wobec przyrody, dostrzeżenie pozytywnego i negatywnego wpływu człowieka na przyrodę, zachęcenie do współdziałania na rzecz naszej planety poprzez codzienne proekologiczne czynności.
KONKURS PLASTYCZNY - ZIEMIA TO NASZ DOM

Dzieci z klas I-III wzięły udział w konkursie plastycznym o tematyce ekologicznej - Ziemia to nasz dom zorganizowanym przez p. Violettę Kołodziejczuk. Konkurs poprzedziły liczne zajęcia mające na celu nauczenie dzieci dbania o przyrodę, ochrony roślin, zwierząt, wody. Najpiękniejsze prace wyeksponowano na holu przy świetlicy. Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy i upominki.treść...
KIERMASZ WIELKANOCNY

Na zajęciach plastycznych dzieci z klas I-III pod kierunkiem p. Beaty Drwięgi wykonywały z wcześniej przygotowanych elementów kartki wielkanocne. Najciekawsze prace zostały wystawione na kiermaszu kartek świątecznych.Kolorowe i starannie wykonane cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród dzieci nauczycieli.
SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM TOMEM JUSTYNIARSKIM

W dniu 9 maja dzieci ze świetlicy uczesticzyły w  spotkaniu z TOMEM JUSTYNIARSKIM .
Tom Justynarski - pisarz, obrońca zwierząt, rzecznik Towarzystwa Obrony Zwierząt w RP, podróżnik, zwiedził ponad 70 krajów świata, miłośnik zwierząt i dzieci a przede wszystkim "kochający tata". Autor najnowszej lektury szkolnej pt. "Psie troski", która zajęła I miejsce w rankingu TOP 10 Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz autor książki "Mój przyjaciel bocian". 
Dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania autora o swoich pupilach, zaangażowaniu w działalnośc na rzecz zwierząt oraz miłości do przyrody.
BEZPIECZNE FERIE

Grupa dzieci pod opieką Pani Violetty Kołodziejczuk wzięły udział w zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej na temat: "Bezpieczne zabawy w czasie ferii zimowych".
Na podstawie literatury dziecięcej wychowankowie świetlicy dowiedzieli się o zagrożeniach czychających na nich w czasie zabaw zimowych. Poznali ciekawe formy spędzania czasu wolnego oraz gry i zabawy rozwijające wyobraźnię i kreatywność. W wolnym czasie oglądaliśmy książki i czasopisma dziecięce.
ZAJĘCIA EDUKACYJNE W MUZEUM

W dniu 14 stycznia 2016 r. dzieci pod opieką p. Anny Polak uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Muzeum Południowego Podlasia, poświęconych historii naszego miasta. 
Wysłuchały krótkiego wykładu dotyczącego najważniejszych ludzi i wydarzeń związanych z Białą Podlaską w przeszłości, obejrzały ciekawe eksponaty oraz malowały na szkle herb miasta, którego historię i znaczenie również poznały.
 Uczniowie z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w zajęciach.
KIERMASZ KARTEK BOŻONARODZENIOWYCH

SPARTAKIADA MIKOŁAJKOWA

W dniu 21 grudnia odbyła się Spartakiada Mikołajkowa dla wychowanków świetlicy szkolnej. Na hali sportowej dzieci próbowały swoich sił podczas 10 sportowych zadań i ćwiczeń, np. tor przeszkód, budowanie wieży z klocków, slalom i strzał na bramkę kijem do unihokeja, rzut do kosza. W zabawie wzięło udział 36 dzieci, które na podsumowanie otrzymały drobny poczęstunek. 
Spartakiadę przygotowały: p. Anna Polak i p. Ewa Malesa. 
Przy jej przeprowadzeniu pomagali uczniowie z klasy VI a


DNI PROFILAKTYKI


W dniu 14 grudnia 2015 r. w świetlicy szkolnej odbył się Konkurs wiedzy na temat Zdrowego stylu życia w ramach Dni Profilaktyki, przygotowany przez p. Annę Polak i przeprowadzony we wspólpracy z p. Beatą Drwięgą.
W konkursie wzięło udział 14 osób z klas I - III. 
Dzieci odpowiadały na pytania, przedstawiały scenki pantomimiczne, rozwiązywały krzyżówkę, układały rozsypanki wyrazowe. Wykazały się dużą wiedzą z zakresu zdrowia. 
I miejsce zajęli: Kuba wróbel i Daniel Smerehański z k. III c
II miejsce zajęli: Kuba Misiejuk, Bartek Jarmoszewicz, Zuzia Kasak z kl. III c, Ola Wodnicka, Daria Zachorowicz, Asia Sebastianiuk i Karolina Łuciuk z kl. I f
III miejsce zajęły: Natalka Ostapczuk, Martyna Kalinowska z kl. I f, Basia Łuć, Natalka Marczyńska, Diana Pietras z kl. II ePASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

Dnia 17.11.2015 r. odbyło się pasowanie na świetliczaka dzieci z klas pierwszych. Starsi koledzy 
i koleżanki przygotowali krótką część artystyczną. Pierwszaki przeszły test gotowości świetlicowej, uroczyście ślubowały rotę świetliczka. Na zakończenie uroczystości otrzymały dyplomy oraz słodki upominek. 
Uroczystość przygotowała p.Agnieszka Matusiak.


W NASZEJ ŚWETLICY

W naszej świetlicy miło spędzamy czas. Najbardziej lubimy prace plastyczno-techniczne, budowle konstrukcyjne z klocków. Zawsze fajnie się bawimy i nigdy się nie nudzimy.


PODSUMOWANIE MIĘDZYŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO "ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI"28 października odbyło się podsumowanie międzyświetlicowego konkursu plastycznego "Zwierzaki to nie pluszaki" dla uczniów szkół podstawowych. 

Jednym z celów konkursu było wzbudzanie refleksji na temat wzajemnych relacji między człowiekiem 
a zwierzętami, kształtowanie umiejętności wyrażania cech zwierząt za pomocą środków plastycznych, kształtowanie zachowań związanych z poszanowaniem godności zwierząt.  
Napłynęło 156 prac z bialskich szkół podstawowych, które oceniane były w dwóch kategoriach wiekowych – klasy I-III i IV-VI. 
Komisja konkursowa wyłoniła 22 laureatów, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia. 
Miło nam było gościć p. Annę Jakubowską i p. Daniela, którzy opowiedzieli nam o wolontariacie, o pracy w schronisku dla bezdomnych zierząt "Azyl". 
Zrozumieliśmy,że każde żywe stworzenie potrzebuje opieki, uczucia i szacunku. 

Organizatorami konkursu były panie Violetta Kołodziejczuk i Stanisława Chwiejczak.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W BIBLIOTECE

W dniu 7 października dzieci z p. Dorotą Artemiuk i p. Anną Polak uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych dotyczących różnych czasopism dla najmłodszych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 3 w Białej Podlaskiej. Wychowankowie mieli okazję zapoznać się z ciekawymi informacjami i artykułami zawartymi w proponowanych gazetach. 
Chętnie brali udział w dyskusji i zainteresowaniem przeglądali prasę skierowaną do nich.


ZAJĘCIA W MULTICENTRUM

W dniu 22 października 18 wychowanków świetlicy pod opieką p. Doroty Artemiuk i p. Anny Polak uczestniczyło w zajęciach edukacyjnych z wykorzystaniem pomocy multimedialnych w Mlticentrum w Białej Podlaskiej. 
Dzieci doskonaliły swoje umiejętności w zakresie języka angielskiego, grafiki komputerowej oraz zdobywały wiedzę o naszym układzie słonecznym. 
Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem. 
Okazało się, że dodatkową atrakcją był dla naszych podopiecznych przejazd autobusem MZK."ZWIERZAKI TO NIE PLUSZAKI"
Lista nagrodzonych uczniów w konkursie „Zwierzaki, to nie pluszaki”.

Kategora klasy I – III


1. Gabriela Sawczuk - Szkoła Podstawowa nr 6  I miejsce
2. Wiktoria Kowalewska - Szkoła Podstawowa nr 2  II miejsce
3. Gabriela Sidoruk - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 5  III miejsce
4. Oskar Ciuk - Szkoła Podstawowa nr 2  III miejsce
5. Alicja Bednarska - Szkoła Podstawowa nr 2  III miejsce
6. Tymon Piekarczyk - Szkoła Podstawowa nr 9  III miejsce
7. Michał Dąbrowski - Szkoła Podstawowa nr 9  wyróżnienie
8. Jakub Misiejuk - Szkoła Podstawowa nr 9  wyróżnienie
9. Nikola Gabrylewicz - Szkoła Podstawowa nr 9  wyróżnienie
10. Barbara Łuć - Szkoła Podstawowa nr 9  wyróżnienie
11. Zuzanna Kalinowska - Szkoła Podstawowa nr 2  wyróżnienie
12. Katarzyna Piwoni - Szkoła Podstawowa nr 2  wyróżnienie
13. Marta Semeniuk - Szkoła Podstawowa nr 2  wyróżnienie
14. Hryniewicz Hiacynta - Szkoła Podstawowa nr 2  wyróżnienie
15. Wiktoria Nogal - Szkoła Podstawowa nr 2 wyróżnienie
16. Martyna Korwin - Szkoła Podstawowa nr 2 wyróżnienie
17. Dawid Wojtkowski - Szkoła Podstawowa nr 2 wyróżnienie


Kategoria klasy IV – VI


1. Weronika Trociuk  - Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi nr 5   I miejsce
2. Aleksandra Reda  - Szkoła Podstawowa nr 3  II miejsce
3. Kinga Filipiuk  - Społeczna Szkoła Podstawowa  III miejsce
4. Kacper Sikorski  - Społeczna Szkoła Podstawowa  wyróżnienie
5. Oliwia Uss - Szkoła Podstawowa nr 3  wyróżnienie 


UCZYMY SIĘ BEZPIECZEŃSTWA

W ramach tematu "Bezpieczni przez cały rok" p. V.Kołodziejczuk przeprowadziła zajęcia mające na celu uświadomienie dzieciom sposobów właściwego zachowania się w sytuacjach codziennych ale zagrażających zdrowiu i życiu. 
Jazda na rowerze, deskorolce bez kasku, spotkania z nieznajomymi, kontakt z agresywnymi zwierzętami, to częste sytuacje, z którymi dzieci moga się spotkać.
Wychowankowie dowiedzieli się równiez jak należy prawidłowo zachować w domu podczas nieobecności rodziców, poznali ważne numery alarmowe oraz w jakich sytuacjach należy z nich korzystać.
Następnie dzieci wykonywały plakat pt.: "Bezpieczni",który wyeksponowano na tablicy w świetlicy szkolnej.


WYJŚCIE NA SKRZYŻOWANIE ULIC

Wrzesień to miesiąc, w którym przypominamy sobie zasady obowiązujace podczas poruszania się po drodze.
Grupa dzieci z wychowawczyniami z p.V.Kołodziejczuk i p. S.Chwiejczak wybrała się na pobliskie skrzyżowanie. Uczniowie utrwalili prawidłowy sposób przechodzenia przez jezdnię. 
Poznawaliśmy i nazywaliśmy oznakowania miejsc, w których można przechodzić przez ulicę. 
Idąc powrotną drogą, w ramach krótkiego odpoczynku, zatrzymaliśmy się na pobliskim placu zabaw.JESIENNE OBRAZKI
"Jesień niesie z sobą barwy, 
Wszystko kolorami lsni.
Jesień się w malarkę bawi, 
aż się z oczu sypią skry."

16 września grupa dzieci z klas I-II wykonała prace plastyczne pt "Jesienny obrazek" pod kierunkiem 
p. Beaty Drwięgi.
Celem zajęć było rozwijanie zainteresowań jesienną przyrodą, oraz zwracanie szczególnej uwagi na barwy i odczucia estetyczne w przyrodzie.
Piękne, kolorowe prace w jesiennych, ciepłych barwach - wyklejanki z kolorowego papieru zostały wyeksponowane na wystawie w świetlicy.

Aktualności 2014/15

Podsumowanie całorocznego świetlicowego konkursu 
„Nasi Najaktywniejsi”

23 czerwca podsumowaliśmy konkurs „Nasi Najaktywniejsi”. Pan Dyrektor Kazimierz Wojtaszek wręczył dyplomy i nagrody dzieciom wyróżnionym w konkursie. 
Czternaścioro uczniów dostało nagrody za aktywność na zajęciach, kulturalny i życzliwy stosunek do innych, pracę na rzecz świetlicy. Uczennice z klasy III zaprezentowały krótki występ artystyczny. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji.
NASZE MAMY

Na zajęciach plastycznych dzieci malowały portrety swoich mam. 
Wcześniej ustnie opisywały ich wygląd zewnętrzny, cechy charakteru, pasje i zainteresowania. Piękne prace zostały wyeksponowane na tablicy korytarza szkolnego.
ZDROWO JEMY, ZDROWO ROŚNIEMY

12 maja w naszej świetlicy odbył się konkurs wiedzy pt. „Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy” dla uczniów klas 
II –III . Pani Violetta Kołodziejczuk – organizator konkursu przygotowała wiele ciekawych konkurencji i zadań. Celem konkursu była popularyzacja właściwego odżywiania, kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych i promowanie zdrowego stylu życia. 
Pan dyrektor Kazimierz Wojtaszek wręczył drobne upominki zwycięzcom konkursu oraz dyplomy wyróżnionym w konkursie literackim pt. „Wiosenne rymy”. 
Wszystkim serdecznie gratulujemy .
ZAJĘCIA W BIBLIOTECE MULTIMEDIALNEJ "BARWNA"

W dniu 07 maja 2015 r. 19 uczniów z klas I-II, pod opieką p. B. Drwięgi i p. A. Polak wzięło udział w zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Multimedialnej „Barwna”. 
W związku z realizowanym w świetlicy szkolnej Programem „Baśniowa podróż w świat”, zajęcia poświęcone były baśniom i legendom chińskim. 
Dzieci miały okazję poznać zwyczaje i kulturę tego kraju, piękne baśnie oraz wypróbować swoje umiejętności manualne w posługiwaniu się pałeczkami do jedzenia ryżu i innych potraw. 
Pobawiły się również w ciekawe zabawy, jak memory ze zwierzętami sybmolizującymi poszczególne lata w kalendarzu chińskim, w smoka a także odczytywały wróżby i przesłania. 
Wszystkim dzieciom zajęcia się bardzo podobały.
KONKURS LITERACKI „WIOSENNE WIERSZE”

Dzieci wzięły udział w konkursie „Wiosenne wiersze”. Pisały o kwiatach, słońcu, ptakach i zielonej trawie. Dzieciom najbardziej spodobały się wiersze Ali Piaszczyk, Nikoli Jarosz, Julii Muchli, Gabrysi Romaniuk, Nataszy Dmitruk, Hani Kozak, Patrycji Radziejewskiej
KIERMASZ WIELKANOCNY

Dzieci pod kierunkiem pani B. Drwięgi wykonały kartki wielkanocne, które następnie sprzedały na kiermaszu szkolnym. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup gier dydaktycznych.
KONKURS "KOBIETY W RÓŻNYCH ZAWODACH"

W dniu 6 marca został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt.: "Kobiety w różnych zawodach" zorganizowany przez panią A. Matusiak. A oto wyłonieni zwycięzcy:

I miejsce - Natalia Marczyńska 1 e
II miejsce - Łucja Siłakowicz 1 i
III miejsce - Amelia Kozakiewicz 1 e oraz Zuzia Władyczuk 1 h.
Serdecznie gratulujemy!
DZIEŃ OTWARTY W SZKOLE

5 marca 2015r w ramach Dnia Otwartego Szkoły świetlica szkolna przygotowała zajęcia dla dzieci - przyszłych pierwszaków naszej szkoły. Zajęcia plastyczno-techniczne cieszyły się dużym zainteresowaniem dzieci.
PRZEDSTAWIENIE "KRÓLOWA ŚNIEGU"

27 lutego dzieci ze świetlicy pod kierunkiem p. Agnieszki Matusiak wystąpiły w przedstawieniu „Królowa Śniegu” przed kolegami i koleżankami ze szkoły w ramach Programu autorskiego „Baśniowa podróż w świat”. 
Teatrzyk był podsumowaniem drugiej jego części poświęconej bajkom i baśniom skandynawskim, szczególnie J.Ch. Andersena. W trakcie realizacji programu dzieci poznały oprócz utworów literackich, najważniejsze informacje o Danii, Norwegii i Szwecji a także ich kulturę i tradycje.
KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY
IX MIEJSKI PRZEGLĄD TEATRÓW PROFILAKTYCZNYCH

To już trzecie z kolei zwycięstwo w Miejskim Przeglądzie Teatrów Profilaktycznych . Uczniowie pod kierunkiem Pani Violetty Kołodziejczuk zdobyli I nagrodę za przedstawienie „Wolni od nałogów”.
Przyznano także dwie nagrody dla Najlepszych Aktorów. Otrzymali je Bartłomiej Danieluk z klasy VI b i Grzegorz Lustyk z klasy V e.
Tegorocznym gospodarzem IX Miejskiego Przeglądu Teatrów Profilaktycznych był Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Białej Podlaskiej.
Imprezie patronował Prezydent Miasta Biała Podlaska. 
Młodzi aktorzy zaprezentowali się także przed uczniami naszej szkoły, chcąc propagować zdrowy styl życia wolny od nałogów. Wszyscy byli pod dużym wrażeniem gry aktorskiej. Dyrektor Szkoły Pan Kazimierz Wojtaszek serdecznie pogratulował nagrodzonym. 
SPARTAKIADA MIKOŁAJKOWA

W poniedziałek 08 grudnia 2014 r. odbyła się Mikołajkowa Spartakiada na hali sportowej, zorganizowana przez 
p. Annę Polak i p. Annę Biegajło. Dzieci brały udział w dziewięciu konkurencjach sportowo – rekreacyjnych, np. tor przeszkód, jazda na rolkach, strzał piłką do bramki, rzut piłką do kosza, taniec z pomponami. Za poprawne wykonanie zadań uczestnicy dostali symboliczną nagrodę. Wszyscy świetnie się bawili i zgodnie stwierdzili, że chcieliby jeszcze wziąć udział w podobnej zabawie. 
PASOWANIE NA ŚWIETLICZAKA

W dniu 24 listopada 2014 r. postanowiliśmy przyjąć do naszej społeczności świetlicowej nowych uczniów z klas pierwszych. Podczas tej uroczystości pierwszoklasiści brali udział w różnych zabawach, zgadywankach, z których rozwiązaniem nie mieli żadnych problemów. Wszyscy uczestnicy dobrze się bawili i zasłużyli na miano świetliczka Szkoły Podstawowej nr 9 w Białej Podlaskiej.
Dzieci z klas pierwszych do pasowania przygotowała p. Agnieszka Matusiak
"BAŚNIOWA PODRÓŻ W ŚWIAT"


W dniu 20 listopada 2014 r. w świetlicy szkolnej p. Anna Polak, p. Beata Drwięga i p. Agnieszka Matusiak razem z dziećmi podsumowały pierwszą część Programu Edukacyjno – Wychowawczego „Baśniowa podróż w świat”, dotyczącą polskich baśni i legend oraz wiadomości na temat naszego kraju, tradycji, zwyczajów.
Na początku dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy „Wars i Sawa” wykonany przez wychowanków świetlicy z klas I – III pod kierunkiem p. Anny Polak. 
 Do przedstawienia dzieci same wykonały postacie i scenografię. Następnie odbył się drużynowy Konkurs Wiedzy „Znam polskie baśnie i legendy”, w którym wzięło udział 24 dzieci. 
Uczestnicy mieli do wykonania 6 różnych zadań, ocenionych bardzo wysoko przez jury w składzie: Dyrektor szkoły – Kazimierz Wojtaszek i p. Agnieszka Matusiak. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone drobnymi upominkami.
Wystawione zostały również prace dzieci: dotyczące Polski i naszych tradycji oraz ilustracje do wysłuchanych w świetlicy baśni i legend. 
WYJŚCIE DO "BARWNEJ"

O7 listopada 2014 r. 15 wychowanków świetlicy szkolnej uczestniczyło w muzycznych zajęciach edukacyjnych w Bibliotece Multimedialnej „Barwna”. Dzieci miały okazję poznać różne instrumenty i gatunki utworów muzycznych podczas wspólnej zabawy w orkiestrę. Zapoznały się również z ciekawymi książkami , opatrzonymi wieloma ilustracjami i zdjęciami, które np. wydawały dźwięki, pozwalały na konstruowanie zamku lub na studiowanie anatomii żaby. Dzieciom bardzo podobały się zajęcia i jednogłośnie stwierdziły, że czas który spędziły w bibliotece był zdecydowanie za krótki.
Wyjście do Biblioteki „Barwna” zorganizowały: p. Anna Polak i p. Beata Drwięga
SPOTKANIE ZE STRAŻNIKIEM MIEJSKIM

W dniu 30 października w naszej świetlicy gościliśmy funkcjonariusza Straży Miejskiej, który przybył na zaproszenie pani Violetty Kołodziejczuk.
Gość wyjaśnił uczniom z klas I-III różnicę pomiędzy strażnikiem miejskim a policjantem. Demonstrował przykładowe możliwości zastosowania sprzętu stanowiącego wyposażenie funkcjonariusza na służbie. Oczywiście największym zainteresowaniem cieszyły się krótkofalówki. Strażnik pozwolił przymierzyć dzieciom czapki oraz strój służbowy. Najłatwiejszą, a zarazem najmilszą do zapamiętania nazwą jednej z rzeczy należących do wyposażenia Strażnika Miejskiego okazała się tarcza do zatrzymywania pojazdów, tzw. lizak. Przypomniał, jak należy zachowywać się uczestnicząc w ruchu publicznym. Gość, wspólnie z uczniami, powtórzył numery alarmowe oraz zasady zachowania na drodze. Dzieci na pamiątkę otrzymały kolorowanki. To było bardzo ciekawe spotkanie. 
KONKURS PLASTYCZNY "BĄDŹ BEZPIECZNY"
KONKURS PLASTYCZNY "MOJA PANI"

W dniu 10 października 2014 r. w świetlicy szkolnej rozstrzygnięto Konkurs plastyczny „Moja Pani” zorganizowanego przez p. Annę Polak z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Spośród 22 prac przyznano:
I miejsce – Wiktorii Chorąży , kl. I i
II miejsce – Marysi Artyszuk, kl. I f
Jakubowi Misiejukowi, kl. II c
III miejsce – Nataszy Marczuk, kl. I b
Hani Kozak, kl. I i
WYCIECZKA DO LASU

W dniu 6 października 2014 r. wychowankowie świetlicy szkolnej brali udział w wycieczce edukacyjnej „Las jesienią”, zorganizowanej przez p. A. Polak i p. B. Drwięgę. W lesie uczyły się rozpoznawać rośliny, krzewy i drzewa oraz ich liście i owoce. W trakcie spaceru dzieci miały możliwość poznawania różnych rodzajów lasu. Wspólnie pobawiły się w zabawy, np. „Znajdź to drzewo”, „Dziuple do wynajęcia”.
KONKURS LITERACKI "ŚWIETLICA MOICH MARZEŃ"

Chcąc rozwijać wyobraźnię dzieci pani V. Kołodziejczuk przygotowała konkurs literacki 'Świetlica moich marzeń". Najczęściej dzieci wyobrażały sobie świetlicę z ogromnym telewizorem i mnóstwem gier. Niektóre marzyły o trampolinie i basenie ze zjeżdżalnią. Ale były tez i marzenia realne, na przykład akwarium z rybkami, mnóstwo puf do leżenia oraz większa sala. Akurat marzenie o większej sali spełniło się, gdyż dzięki Panu Dyrektorowi Kazimierzowi Wojtaszkowi możemy korzystać z drugiej sali, w której obecnie jest bawialnia. 
BEZPIECZNI NA DRODZE

Grupa dzieci z klas I pod opieką pani Beaty Drwięgi i pani Joannay Grasko wybrało się na spacer na najbliższe skrzyżowanie. Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz prawidłowego przechodzenia przez jezdnię.  
BAŚNIOWA PODRÓŻ W ŚWIAT

W bieżącym roku szkolnym w naszej świetlicy realizowany jest program edukacyjno-wychowawczy 'Baśniowa podróż w świat". Dzieci poznają baśnie polskie, skandynawskie, chińskie, wschodnich sąsiadów, ich autorów, położenie, kulturę, tradycje i zwyczaje wybranych państw.
Progrma ma celu rozwijanie zainteresowanie czytelnictwa, zdolności plastycznych, teatralnych i twórczych. 
Kreator stron www - przetestuj!